مردی که شلیک کرد E.T: فوق العاده زمینی ، حشره دار ، رنگ بنفش، و بسیاری از های کلاسیک دیگر درگذشت. آسوشیتدپرس گزارش می دهد که آلن داویاو روز سه شنبه درگذشت. بر توییتر، یکی از دوستان گفت که وی “پس از عقد قرارداد COVID-19” درگذشت. AP تأیید کرد داوویو با انجمن فیلمبرداران آمریکایی تأیید کرد. داویاو 77 ساله بود.

داوایو از اواسط دهه 2000 به طور منظم به عنوان فیلمبردار کار نکرده بود ، اما در نخست وزیری او یکی از معتبرترین – برای ذکر استعداد – کارگردان عکاسی در هالیوود بود. تنها بزرگترین دستاورد وی احتمالاً اثر وی در مورد استیون اسپیلبرگ است E.T: فوق العاده زمینی. بنابراین بسیاری از تصاویر از آن فیلم ، مثل E.T. و آغوش الیوت و تعقیب جاذبه دوچرخه.

داویاو در دهه 1980 به طور منظم با اسپیلبرگ همراه بود. او روی اسپیلبرگ کار کرد منطقه گرگ و میش: فیلم و همچنین او داستانهای شگفت انگیز نمایش تلویزیونی ، و او همچنین به عنوان فیلمبردار خود در دو ویژگی دیگر کار کرد ، امپراتوری خورشید و رنگ بنفش. داویاو در دهه 80 و 90 ، پنج بار در بین اسکار بهترین فیلمبرداری کاندید شده بود ، از جمله سه ویژگی او برای اسپیلبرگ.

مطلب پیشنهادی  "تریلر" بتمن با صدا از گربه ها "عالی" کار می کند

اثر نامزد دیگر اسکار داوایو در “باری لوینسون” بود آوالون و بیوگرافی بسیار موفق وارن بیتی حشره دار. تصاویر در همه این فیلم ها برای خودشان صحبت می کنند.

داویاو کارهای بزرگی را در طول دهه 1990 و اوایل دهه 2000 ادامه داد. فیلم های دیگر او شامل دفاع از زندگی شما، بی باک، همسر فضانورد، ون هلسینگ، و یکی از مورد علاقه های مطلق من در این دوره ، فیلم بی نظیر احمقانه B کنگو

در اینجا Daviau در مورد هنر و صنعتش صحبت می کند ، و اینکه چگونه فیلمبرداری دیجیتال آن را تغییر می دهد ، از مصاحبه ای در طول زمان ون هلسینگ

داویوا به معنای واقعی کلمه برخی از به یادماندنی ترین تصاویر در تاریخ تصاویر متحرک را تولید کرد. کارهای او نسلهای سینما را شاد کرده است و تا زمانی که مردم فیلم تماشا کنند ، نسل های بیشتری را شاد می کند. این یکی دیگر از دست دادن غم انگیز است که در اثر coronavirus ایجاد شده است.

گالری – بهترین فیلم های دهه: