از سال 2018 ، ایرفان خان بازیگر هندی در حال مبارزه با سرطان است. امروز ، الجزیره این خبر را می دهد که خان درگذشت فقط چند روز پس از بستری شدن در بیمارستان بمبئی به دلیل عفونت روده بزرگ. او فقط 53 سال داشت.

درگذشت وی خبر کافی در هندوستان بود که نخست وزیر نارندرا مودی ادای احترام به این ستاره داد:

مخاطبان انگلیسی زبان بیشتر به خاطر فعالیتش در تولیدات آمریکایی و انگلیسی با خان آشنا هستند ، اما دستیابی به این موفقیت بین المللی آسان نبود. بیشتر ، از الجزیره:

خان صاحب زاده عرفان علی خان در ایالت بیابانی راجستان در 7 ژانویه سال 1967 متولد شد ، خان اشتیاق اولیه ای را برای بازیگری کشف کرد و در مدرسه ملی نخبگان درام تحصیل کرد. اما آموزش او در شكسپیر و چخوف كمك چندانی برای ورود وی به صنعت فیلم هندی نكرد ، كه بیشتر در آن زمان متمرکز بر خنثی كردن بلوك های آهنگ و رقص فرمول بود.

دستیابی به موفقیت های خان هنگامی رخ داد که کارگردان آصف کاپادیا او را به عنوان پیشگام فیلم انگلیس معرفی کرد جنگجودرباره یک شمشیر زن در هند فئودالی. این فیلم و بازی در سراسر جهان ، برنده جوایزی از جوایز و توجه بین المللی به خان شد.

موفقیت در بالیوود و خارج از کشور دنبال شد. وی نقش برنده كلیدی در برنده اسکار بهترین تصویر در سال 2008 داشت ، میلیونر زاغه نشین، و سپس بیشتر در فیلم ها و تلویزیون های هالیوود ظاهر شد. او در فصل سوم ستاره شد در درمان و دکتر راتا رازآلود بازی کرد مرد عنکبوتی شگفت انگیز. برای آنگ لی ، نسخه بزرگتر شخصیت این عنوان را در بخش برنده اسکار بازی کرد زندگی پای. چند سال بعد ، او اساساً نقش ریچارد آتتنبورو میلیاردرهای خارج از مرکز را در دنباله بسیار موفقیت آمیز به عهده گرفت. دنیای ژوراسیک.

درست پنج سال پیش بود. خان می بایست در هالیوود و بالیوود حرفه ای طولانی از او داشته باشد. درعوض ، او خیلی جوان رفته است و سلامتی حیرت انگیز اما قدردانی را الهام بخش مانند این از افسانه بالیوود Amitabh Bachchan:

مطلب پیشنهادی  DC کنوانسیون FanDome را در دو رویداد تقسیم می کند

خانواده خان در بیانیه ای نوشتند: “ایرفان یک روح قوی بود ، کسی که تا آخر جنگ می کرد و همیشه از همه کسانی که به او نزدیک می شدند الهام می گرفت … احاطه شده توسط عشق او ، خانواده اش که او بیش از همه به او اهمیت می داد ، او را ترک کرد. بهشت می ماند ، و واقعاً میراث خاص خود را پشت سر می گذارد. همه ما دعا می کنیم و امیدواریم که او در صلح باشد. “

گالری – هر برنده جایزه اسکار بهترین عکس در طول تاریخ: