به نظر می رسد چند عمر قبل است ، اما درست نوامبر گذشته بود که Disney + راه‌اندازی شد و جهان برای اولین بار شنید که به یکی از بدنامترین کلمات در تاریخ تبدیل شده است جنگ ستارگان.

“Maclunkey!”

این تعبیر غیرقابل توصیف بود که Greedo از او قبل و او و هان سولو در حین تبادل حریق در کاناله تاتوئین تبادل آتش کردند. چه زمانی جنگ ستارگان هان سولو در تابستان سال 1977 در تئاترها به نمایش درآمد ، هان سولو قبل از اینكه شكارچی فضل رقیبش بتواند او را بیرون بكشد ، گریدو را شلیك كرد. هنگامی که جورج لوکاس فیلم “نسخه ویژه” خود را در سال 1997 به روز کرد ، او آن را تغییر داد تا گریدو در ابتدا شلیک شود و در فاصله خالی از دست رفت. ترفندهای بیشتر دنبال شد حدود 40 سال بعد از اولین بازی جنگ ستارگان: یک امید جدیدو حدود هشت سال پس از فروختن شرکت خود به دیزنی ، جورج لوکاس هنوز هم با شاهکار خود سر و کار داشت. (طبق گزارشات در آن زمان ، نسخه امیدی تازه در دیزنی + آخرین نفری بود که لوکاس پیش از فروش در سال 2012 لوکاسفیلم را به دست آورد.)

“Maclunkey!” گیلاس بالای ساندویچ زباله بود که اکنون به عنوان “هان شات اول” شناخته می شود ، که احتمالاً مشهورترین بدنامترین تغییر لوکاس به جنگ ستارگان برای نسخه های ویژه. و هر بار که لوکاس با خاموشی هان و گریدو کنار می رفت ، دنباله بدتر می شد. هنوز ، حتی با “Maclunkey!” تیراندازی Greedo برای اولین بار بدترین تغییر پس از انتشار در تاریخ نیست جنگ ستارگان. حتی نزدیک هم نیست

بدترین تغییر پس از انتشار در تاریخ جنگ ستارگان نسخه فعلی صحنه Emperor Palpatine در است Empire Strikes Back.

این صحنه همیشه بخشی از فیلم بود ، اما از شکل اصلی آن تغییر کرده است. در هر نسخه ، طرح اصلی یکسان است. امپراتور یک تماس FaceTime با هولوگرافیک با Darth Vader برقرار می کند و به او درباره دشمن جدیدشان ، لوک اسکای واکر هشدار می دهد. امپراتور اصرار دارد که لوك نباید جدی شود. وادر پیشنهاد می کند که در عوض سعی کنند او را به سمت تاریک برگردانند ، ایده ای که امپراتور می داند رضایت بخش است.

کل صحنه کمتر از یک دقیقه طول می کشد. در نسخه Empire Strikes Back امپراتور – که هنوز در آن مقطع از آن به عنوان پالپاتین نامگذاری نشده بود – به اجرا درآمد و توسط مارجوری ایتون اجرا شد و توسط کلیوی ریول ابراز شد.

این تنها ظاهر امپراتور بود Empire Strikes Back. وقتی برگشت بازگشت جدی، او اکنون (با یک لباس مشابه ، اما آرایش های مختلف وحشتناک) توسط بازیگر اسکاتلندی ایان مک دیرمید بازی شده بود ، که سپس نقش خود را به عنوان پالپاتین در این سه مورد بازنویسی کرد. جنگ ستارگان واعظات این فیلم ها شرح می دهند که چگونه یک سناتور حیله گر و دستکاری کننده پالپاتین قدرت خود را تثبیت کرد و جمهوری کهکشانی را به یک دیکتاتوری تبدیل کرد.

در پایان انتقام از سیث در سال 2005 ، McDiarmid در موارد بیشتری ظاهر شد جنگ ستارگان فیلم هایی از مارک هامیل یا هریسون فورد ، و خود امپراطور نقش مهمی را به طور فزاینده ای بازی کرده بود جنگ ستارگان اسطوره شناسی. Palpatine حتی بیش از نمادین Darth Vader ، به تجسم زنده Dark Side Force تبدیل شد. بنابراین آنچه بعد لوکاس انجام داد ، حس کمی داشت – حداقل روی کاغذ.

او تصمیم گرفت تا دوباره امپراتور را تغییر دهد Empire Strikes Back با McDiarmid صحنه بزنید ، و او را وارد فیلم کنید. اگر او می خواست مک دیرمید دقیقاً گفتگوی ریزول را دوباره ضبط کند ، بیشتر بینندگان مدرن فرض می کردند مک دیرمید همیشه در آنجا بود ، و کسانی که می دانستند او نیست ، بحث دیگری علیه او نخواهند داشت ، غیر از ترجیح دادن دلتنگی برای خودش. منظور.

به این معنا که نه کاری که لوکاس انجام داد در عوض ، او چندین تغییر کوچک اما بسیار مهم را در گفتگوی پالپاتین ایجاد کرد. ببینید آیا می توانید آنها را در صحنه به روز شده در زیر مشاهده کنید.

در نسخه اصلی صحنه ، به نظر می رسد که امپراتور و وادر از لحاظ دانش خود در مورد “دشمن جدیدشان” ، لوک اسکای واکر ، از نظر مساوی مساوی هستند. امپراتور او را با این نام صدا می زند ، و وادر وقتی انجام می دهد تعجب نمی کند. وادر می گوید “فقط یک پسر” لوك است كه نشان می دهد او نسبتاً با حریف خود آشنا است و می تواند از احساسات پدرانه نسبت به پسرش به او یادآوری كند تا مخاطب از رابطه آنها آگاه شود.

در نسخه به روز شده با McDiarmid ، امپراتور همه دانسته و Vader شگفت زده می شود. اکنون او می گوید “دشمن جدید” آنها “شورشی جوان است که ستاره مرگ را نابود کرده است. من شک ندارم که این پسر فرزندان آناکین اسکای واکر است. ” Vader پاسخ می دهد “چگونه این امکان پذیر است؟” انگار می آموزد که فرزندانش از وقایع جان سالم به در برده اند انتقام از سیث برای اولین بار.

در اینجا یک ویدئوی مقایسه کنار هم وجود دارد که تغییرات خاص بین برش های قدیمی و جدید را نشان می دهد:

مطلب پیشنهادی  پاسخ به همه بزرگترین سوالات

لوک و دارت وادر هرگز به طور واقعی با یکدیگر ملاقات نمی کنند جنگ ستارگان، بنابراین محتمل است که وادر نمی داند که پسرش مردی بود که ستاره مرگ را منفجر کرد – اگر Empire Strikes Back قبل از این ، در چندین صحنه روشن نکرد که Vader قبلاً کاملاً از لوک و والدینش آگاه است. معروف جنگ ستارگان گشودن خزیدن او را با نام خود ذکر می کند ، و خاطرنشان می کند که “ارباب شیطان” دارت ویدر “” وسواس یافتن Skywalker جوان را دارد “.

اگر واقعاً می خواهید به جورج لوكاس فایده یك شك را بدهید ، می توانید بگویید كه خزیدن شروع از منظر راوی همه كارا نوشته شده است كه می داند لوك كسی است كه ستاره مرگ را منفجر كرد ، و وادر است ، در این نکته ، فقط جستجو کردن هر کس مقصر است ، لزوماً پسر دیر گمشده او نیست.

متأسفانه ، این تئوری فقط چند صحنه بعد از بیرون از آب دمیده می شود که وادر در گفتگو با چند افسر امپریال به طور ویژه با نام Skywalker ذکر می کند. من نمی توانم یک کلیپ YouTube مناسب پیدا کنم ، بنابراین در اینجا گزیده ای از اسکریپت وجود دارد که کلام گفتگوی تمام شده است Empire Strikes Back:

دوباره ، اگر شما واقعاً می خواستید به لوكاس فایده این شك را بدهید ، می توانید بگویید ، “خوب ، او می دانست كه این پسر به اسكای واوكر نامیده شده است. او نمی دانست که او پسرش است. ” اما حتی برای بیان این استدلال ، باید فرض کنید که Darth Vader متوجه شده است که یک Rebel قدرتمند بزرگترین ایستگاه فضایی را که تاکنون توسط دست انسان ساخته شده بود با یک شلیک خوش شانس یک در یک تریلیون نابود کرد و سپس به “Skywalker ، ها؟” آه ، احتمالاً فقط یک تصادف! “

آیا Skywalker نام خانوادگی بسیار رایج در جنگ ستارگان کائنات؟ آیا مانند معادل اسمیت در کهکشان بسیار دور است؟ از آنجا که این تنها راهی است که از راه دور قابل باور است که Darth Vader می فهمد شخصی به نام Skywalker ستاره مرگ را منفجر کرد و فوراً “Uhhhhhhhhhhhhhhhh، اسم شخص شخص اول چیست؟” هر فرصتی برای او یک خواهر دوقلوی داشت؟ “

تنظیمات صحنه ای رخ می دهد که کاملاً خوب عمل کرده و آن را می شکند. نسخه فعلی صحنه با هیچ یک از لحظات اولیه در مربع واقع نمی شود Empire Strikes Back. در سکانس اصلی ، وادر متضررانه تعظیم می کند ، اما گفتگوی او نشان می دهد که او ممکن است در تلاش باشد تا روی امپراتور تأثیر بگذارد تا متناسب با اهداف خودش باشد – یا ، شاید ، امپراتور در تأثیرگذاری بر وادر در فکر کردن که او آنچه را که می خواهد را تحت تأثیر قرار دهد ، وقتی این همه قسمت است برنامه جامع پالپاتین. به روزرسانی Darth Vader ، یکی از بزرگترین شرورهای تاریخ فیلم ، به یک تبهکار غول پیکر تبدیل می شود.

وقتی نوبت می رسد جنگ ستارگان، من در مقایسه با رایان آری ، که کلیه ویدیوهای YouTube ScreenCrush را ویرایش می کند ، فقط یک پاداو صرف هستم. هنگامی که من برای توجیه سکانس جدید به او فشار آوردم ، وی نظریه ای را مطرح کرد که Vader می داند لوک ستاره مرگ را منفجر کرد و فرزند اوست ، اما در حال جاهلیت است که در مقابل امپراطور قرار دارد تا او را دستکاری کند.

اما این امر باعث می شود که امپراتور ، که مرتباً باهوش ترین شخص در کل حق رای دادن است ، کسی که یک تکه بزرگ است. بعلاوه ، موارد بسیار ناچیزی در مورد آن وجود دارد Empire Strikes Back که Vader نوعی بازی شطرنج 12 بعدی دارد که در پشت همه افراد بازی می کند. بهترین گواه آن در حین نبرد نهایی بین لوك و وادر است كه وی اظهار می دارد كه آنها باید به عنوان پدر و پسر كهكشان را اداره كنند (و با گسترش ، امپراطور را خراب كنند و جای او را بگیرند). هنوز هم ، حتی اگر اینطور باشد است برنامه Vader ، گفتگوی اصلی – با رفتن Vader از ذکر این پسر جوان ، می تواند به سمت تاریک برگردد – برای این منظور بهتر کار می کند.

دوباره ، شما reeeeeeeally باید بخواهیم جورج لوکاس را به نفع این شک و تردید به کار بیاندازیم تا بتواند هر یک از اینها حتی از راه دور کار کند. در یک مقطع خاص ، بعد از مقابله با این همه تضادهایی که حتی قبل از این که او با آنچه قبلاً ساخته بود ، وجود نداشته باشد ، وجود نداشت ، شما واقعاً نمی خواهید به او این مزیت شک را بدهید. در یک نقطه مشخص ، شما این را تماشا می کنید و فقط می خواهید در ناامیدی فریاد بزنید. و من می توانم به شما قول بدهم ، کلمه ای که می خواهید فریاد بزنید “مک لانکی نیست”!

برای دیزنی + اینجا ثبت نام کنید.

گالری – بهترین ها جنگ ستارگان تخم مرغ عید پاک در Rise of Skywalker: