در حرفه ای که دهه های متمادی را در بر داشت ، برایان دنیوی دو تونیس ، یک گلدن گلوب را از آن خود کرد و برای شش امی نامزد شد. متأسفانه ، گزارش TMZ دنهی روز چهارشنبه در کانکتیکات درگذشت. به گفته منابع آنها ، دناهی “علل طبیعی را پشت سر گذاشت و کالبد شکافی رسمی وجود نخواهد داشت.” دنیه 81 ساله بود.

دنیه در ده ها فیلم و نمایش ظاهر شد و از دهه 1970 آغاز شد و تا سال گذشته ادامه داشت. وی پس از اشتركس در تفنگداران دریایی ، تحصیل درام در ییل و حتی كار كردن در بورس اوراق بهادار در نیویورك ، شروع به انجام نقاط مهمان در برنامه های تلویزیونی كرد. در سال 1982 ، او بزرگ بازی بزرگ خود را در بازی با بازی کلانتر Teasle ، پلیس در شهر کوچک که مخالف جان رامبو سیلوستر استالونه در اصل است خون اول.

عملکرد عالی او در خون اول او را به رسمیت شناختن گسترده تر ، و نقش ها در او به ارمغان آورد سیلورادو، عقاب های قانونی، بی گناه فرض شدهو پیله خیلی زود دنبال شد با برایان براون نیز او یکی از دو صدرنشینی زیرخطاها بود F / X سریال فیلم ، درباره یک هنرمند جلوه های ویژه (براون) که با یک پلیس نیویورک (دنهی) در هم می آمیزد. در سال 1995 ، او نقش های مشهور دیگری را به عنوان بزرگ تام کالاهان ، پدر شخصیت کریس فارلی در تامی پسر

نقش های اخیر فیلم گنجانده شده است شوالیه جام و صدای جنگو ، پدر رمی ، در راتاتویی. در تلویزیون ، Dennehy نامزد بسیاری برای نامزدی Emmy برای کار خود در فیلم های تلویزیونی مانند برای گرفتن یک قاتل و قتل در Heartland. ولی شاید اثری که تحسین برانگیزترین اثر دنیه روی صحنه رفته است. در سال 1999 ، او در احیای بسیار موفقیت آمیز آرتور میلر بازی کرد مرگ یک فروشنده. دنینی برای اولین بار جایزه تونی خود را (به خوبی سزاوار) تونی به خاطر ویلی لومن به دست آورد. (چند سال بعد ، او برای سال 2003 احیای تونی دیگری را بدست آورد سفر طولانی به شب.)

نقش هایی مانند ویلی لومن واقعاً استعدادهای منحصر به فرد دنهی را نشان داد. او یک جسمی بزرگ ، فرخنده و صدای پررونق برای مطابقت داشت. اما او همچنین می تواند آسیب پذیری باورنکردنی را که به دلیل وسعتش بیشتر آشفته تر می شود ، منتقل کند. او یکی از بازیگران کاراکتر عالی دوران خود بود. او به طور عمیقی گم خواهد شد.

مطلب پیشنهادی  "Willow" به عنوان سریال Disney Plus با وارویک دیویس احیا خواهد شد

گالری – بهترین فیلم های دهه: