در بازدید اخیر من از یک جعبه فروشی بزرگ ، از راهرو اسباب بازی رد شدم و یک حمله بیگانه کامل را کشف کردم.

یک کلاهک انتهایی همراه با یک قفسه طولانی پشت آن با “کودک” ، کودک عزیز یودا ، که در ماندالوریایی هنگامی که نمایش برای اولین بار در Disney + در پاییز گذشته آغاز شد ، نقش Baby Yoda تا قسمت اول مخفی نگه داشته شد ، این بدان معنی بود که دیزنی هیچ کالایی را برای استفاده از تقاضای هواداران خشمگین آماده ندارد. در فصل تعطیلات سال 2019 ، اسباب بازی های دارای مجوز کودک به ندرت و به همان اندازه مورد جستجوی Baby Yoda قرار گرفتند جنگ ستارگان کائنات. در این سال ، هیچ مشکلی وجود دارد وجود دارد زمان تعطیلات. من کمتر از سه عروسک مختلف Baby Yoda موجود در اندازه ها و قیمت های مختلف را در اختیار داشتم ، همراه با چند تغییر شکل فیگور کوچکتر.

هرکسی هنگام تماشای قسمت این هفته Baby Yoda را خریداری کرده تا با آن دست و پنجه نرم کند ماندالوریایی، “فصل 10 – مسافر” شاید ترسناک ترین سکانس ها در کل تاریخ باشد جنگ ستارگان، یک صحنه تعقیب و گریز گسترده در یک دنیای بیگانه یخی با ماندالوریان ، کودک و شخصیت اصلی که از یک ارتش بی پایان از بیگانگان خارپشت برای زندگی خود در حال اجرا است. این موجودات از تخمهای بزرگ بیرون آمدند و به دنبال یک ملکه سر به فلک کشیده با یک ماکوی عظیم پر از دایره های متحدالمرکز نیش حرکت کردند. مثل این بود جنگ ستارگاننسخه جیمز کامرون بیگانگان، با خشونت گرافیکی و وحشت ناگهانی بدن کمی کاهش یافته است.

صحنه ، با ماندو و متحدانش ، فقط چند قدم جلوتر از یک گروه ترکان متجاوز ، به همان اندازه چشمگیر بود که یک قطعه وحشت طولانی مدت بود برای یک نمایش مانند این شگفت آور بود ماندالوریایی به دنبال نمایش هفته گذشته فصل 2 ، جایی که ماندالوریان با یک اژدهای غول پیکر و اسید پراکنده روبرو شد ، بین تصویر گسترده این مجموعه به عنوان “نمایش کودک عزیزم” و این واقعیت که این یکی از تاریک ترین است ، یک ارتباط فزاینده وجود دارد. جنگ ستارگان داستانهایی که تاکنون گفته شده است.

اعطا می شود ، در حالی که جنگ ستارگان برای کودکان همیشه به بازار عرضه می شود ، فیلم های واقعی اغلب تصاویر شدید و بالغ ارائه می دهند. که در امپراتوری به عقب برمی گردد، لوک اسکای واکر دستش خرد می شود و هان سولو در کربنیت منجمد می شود. انتقام سیت به دنبال فرود آمدن ناپذیر آناکین اسکای واکر به سمت تاریک نیرو حرکت می کند ، و در نبرد با چراغ قوه با اوبی وان کنوبی به اوج خود می رسد که قهرمان سابق هر دو پاها و بازوی خود را از دست می دهد. (او همچنین برای اندازه گیری خوب توسط گدازه غرق می شود.) در تمام موارد جنگ ستارگان فیلم ، هیولاهای وحشتناک ، بیگانگان عجیب و غریب ، و اکشن شدید وجود دارد.

مطلب پیشنهادی  "خیابان کنجد" یک شهربازی مخصوص نژادپرستی برگزار خواهد کرد

ولی ماندالوریاییرتبه بندی – TV-14 – تقریباً معادل PG-13 است که هیچ جنگ ستارگان فیلم دریافت شده تا انتقام سیت در سال 2005. حتی در جنگ ستارگان فیلم های منتشر شده از آن زمان ، من نمی توانم به یک قطعه از فیلم ترسناک پایدار از حق رای دادن مانند این سکانس بیگانه عنکبوتی از “مسافر” فکر کنم. (تا حدودی شگفت آور ، کارگردانی آن را پیتون رید ، معروف ترین فیلمساز کمدی در پشت فیلم انجام داده است آن را روشن کنید و مرد مورچه ای حق رای دادن.) این قسمت فقط چیزی نبود که برای بچه ها ترسناک باشد – این موضوعی بود که نگران کننده بود همه مخاطبان و این در نمایشگاه گل سرسبد دیزنی + ظاهر شد ، سرویسی که به اندازه کافی برای پذیرایی از مخاطبان خانواده متمرکز شده است و هیچ عنوانی با درجه R ارائه نمی دهد ، حتی اگر دیزنی با کسب 20 ام ، حقوق کتابخانه عظیم فیلم های محبوب R را کنترل می کند. روباه قرن.

همچنین جالب است بدانید که چگونه این نمایش از Baby Yoda استفاده می کند ، جایی که او کمتر مورد حمایت قرار می گیرد و بیشتر به یک خار دائمی در چشم ماندو تبدیل می شود. قبل از اینکه ماندو در غاری پر از بیگانگان غول پیکر عنکبوت گیر کند ، باید با کودک دعوا کند که دائماً سعی در تخلیه تخم مرغ هایی که در انبار باری خود دارند ، می کند. تخمها متعلق به مسافر آنها است ، موجودی شبیه قورباغه که برای باروری این تخمها و ادامه خط خون خود در حال سفر برای پیوستن به همسرش در دنیای نزدیک است. و کودک یودا آنها را می خورد ، درست تا آخرین صحنه اپیزود.

ماندالوریایی همیشه درمورد اینکه پدر و مادری برای یک بچه کوچک سخت است همیشه بوده است. تا حدی ، این فقط ادامه آن موضوع است. با این حال ، Baby Yoda به طور مداوم برای Mando دردسر ایجاد می کند که او شروع به حرکت از “کودک معمولاً دردسرساز” به “عامل عمدی هرج و مرج” می کند. همه تصور می کنند که چون یودا اصلی یکی از نجیب ترین موجودات در این کشور است جنگ ستارگان کهکشان ، کودک یودا نیز باید باشد. من هرچه بیشتر کودک را ببینیم ، بیشتر فکر می کنم این اشتباه باشد.

مجموع همه این عناصر روشن می کند که افرادی که تولید می کنند ماندالوریایی و افرادی که می فروشند ماندالوریایی دو گروه بسیار متفاوت هستند. که بدیهی است چگونه باید باشد. اما در این عصر و روزگار ، همیشه اینطور نیست. و با توجه به همه کسانی که کودک یودا در راهرو اسباب بازی در خرده فروش محلی خود آویزان هستند ، صادقانه است که کمی تعجب آور است.

گالری – ماندالوریایی پوسترهای سراسر جهان: