دنیای فیلم یکی از موفق ترین کارگردان های دهه 80 و 90 را از دست داده است. جوئل شوماخر ، که از رده های طراح لباس به یکی از بزرگترین فیلمسازان هالیوود دوران خود رسید ، درگذشت. تنوع گزارش می کند که علت مرگ “نبرد یک ساله با سرطان” بوده است. شوماخر 80 ساله بود.

شوماخر پس از تحصیل مد در مدرسه ، به لس آنجلس رفت و به سرعت خود را به عنوان یک طراح لباس متمایز کرد. او لباس را برای وودی آلن ایجاد کرد خواب و فضای داخلیو برای رمز و راز قتل عام آخرین شیلا. وی سپس به فیلمنامه نویسی منتقل شد – فیلم نامه ها را برای بازدیدهای فرقه 70 به نمایش درآورد جرقه و جادوگر اولین فیلم او به عنوان کارگردان بود زن قابل انعطاف باورنکردنیبا بازی لیلی تاملین

چند سال بعد ، شوماخر اولین موفقیت های مهم خود را برای کارگردانی یکی از فیلم های کلیدی “برت پک” ، آتش سنت المو، و فیلم خون آشام نوجوان پسران گمشده. هر دو فیلم به سیمان کردن شهرت شوماخر به عنوان یک فیلمساز با غرایز تجاری و کمک به کشف و برجسته کردن استعدادهای بازیگری جوان کمک کردند.

پس از چند فیلم با جولیا رابرتز ، ستاره جدیدش در فیلم تازه شروع به کار کرد زن زیبا، و هیجان انگیز بحث برانگیز افتادن با مایکل داگلاس ، شوماخر با گلهای 1994 بزرگترین ضربه محوطه بان خود را به آن نقطه رساند مشتریبر اساس رمانی از جان گریشام. چند سال بعد ، شوماخر نیز اقتباسی از کتاب اول گریشام ، زمان برای کشتن. این یک واقعه حتی بزرگتر شد – و کار فیلم سینمایی یک متیو مک کاناوی جوان را شروع کرد که در مرکز داستان وکالت بازی می کرد.

موفقیت مشتری فرود آمد شوماخر معروف ترین کار خود: جایگزین کردن تیم برتون به عنوان مدیر دهه 90 بتمن حق امتیاز. در حالی که فیلم دوم او ، بتمن و رابین، این سریال را به یک ادای رنگارنگ اردوگاه تبدیل به مجموعه تلویزیونی دهه 60 کرد ، شایان ذکر است که فیلم اول خفاش شوماخر ، برای همیشه بتمن، در واقع بیرون رفته بازگشت بتمن و در آن زمان به طور گسترده ای به عنوان بازگشت برای شکل گیری این سریال دیده می شد ، تا حدودی از یک بازیگر عالی عالی شوماخر که شامل جیم کری ، تامی لی جونز ، نیکول کیدمن ، کریس اودونل ، و وال کیلمر به عنوان بتمن جدید بود.

مطلب پیشنهادی  لین-مانوئل میراندا فاش کرد که چگونه "همیلتون" دارای PG-13 رتبه است

بعد از بتمن و رابین شوماخر عمدتاً به تولیدات ریزتر و کوچکتر از جمله درام فیلم سینمایی نیکلاس کیج بازگشت 8 میلی مترو هیجان انگیز مفهومی غرفه تلفن کالین فارل تقریباً در کل زمان اجرا در یک غرفه تلفنی نیویورک به دام افتاد. فیلم آخر او به عنوان کارگردان بود بی احتیاطی، همچنین با کیج ، اگرچه او کارگردانی چند قسمت از خانه کارت قبل از مرگ او

میراث شوماخر ، به ویژه در بین طرفداران بتمن ، پیچیده است. و او مطمئناً به عنوان فیلمساز سابقه بی نظمی نداشته است. اما وقتی به کار او نگاه می کنم ، چه خوب و چه بد ، آنچه می بینم – و تحسین می کنم – یک فیلمساز است که مایل بود شانس و استعداد بی آزمایش و موضوعات و موضوعات بالقوه بحث برانگیز را بگیرد. نهایتا همه این خطرات پرداخت نشده اند ، اما بسیاری از آنها – و بسیاری از شکست های او جالب توجه بودند. (شماره 23 ممکن است در این رده آخر قرار بگیرد.) هالیوود می توانست امروز بیشتر از جوئل شوماخر استفاده کند.

گالری – تاریخچه صفحه نمایش بتمن: