دیانا ریگ ، یکی از بزرگترین ستاره های تاریخ تلویزیون انگلیس درگذشت. ریگ که فعالیت تلویزیونی ، سینمایی و تئاتر او نیم قرن طول کشید و شامل چندین نمایش تأثیرگذار تلویزیونی تا به امروز شد ، روز پنجشنبه در خانه اش در انگلیس درگذشت. او 82 ساله بود.

ریگ برنده جایزه تونی برای مدیا در سال 1994 و Emmy برای نسخه مینی سریال تلویزیونی Daphne du Maurier’s ربکا سه سال بعد. اما مشهورترین و مهمترین اثر او باقی مانده است انتقام جویان، سریال جاسوسی محبوب انگلیس که برای اولین بار در دهه 1960 پخش شد. (هیچ ارتباطی با کمیک و فیلم های مارول ندارد.) در طول سال ها ، انتقام جویان از طریق شرکای مختلف برای John Steed پاتریک مکنی دوچرخه سواری کرد. Rigg’s Emma Peel در چهارمین فصل خود به این نمایش پیوست. اگر چه او در کمتر از یک سوم ظاهر شد انتقام جویاندر 161 قسمت ، Peel (به ذکر کت و شلوار چرمی او) مترادف با نمایش شد.

ریگ رفت انتقام جویان در سال 1967 ، پس از تنها دو فصل حضور در نمایش ، از درمان خود به عنوان یک نماد جنسی و دستمزد کم خود ناامید شد. (ظاهراً دستمزد او کمتر از فیلمبردار برنامه بود.) چند سال پیش ، او در BFI در مورد دوران تصدی خود در انتقام جویان و دلایل او برای عزیمت.

یکی از دلایل ترک ریگ انتقام جویان قرار بود نقش ترزا را در فیلم 1969 جیمز باند بازی کند در سرویس مخفی اعلیحضرت بیش از “دختران باند” ، ترزا در آخرین ماجراجویی خود شریک زندگی باند شد – و سپس ، در پایان فیلم ، همسرش. مرگ تکان دهنده ترزا در در سرویس مخفی اعلیحضرتصحنه های پایانی برای دهه ها در این فرنچایز طنین انداز شد. ریگ ممکن است بهترین و مهمترین دختر باند در تاریخ 25 فیلم این مجموعه باشد.

مطلب پیشنهادی  اینجا به نظر می رسد که "چرخ شانس" در هنگام شیوع همه گیر چگونه است

ریگ ، که بخشی از زندگی اولیه خود را با شرکت Royal Shakespeare Company گذراند ، در دهه های 1970 ، 80 و 90 به طور پیوسته کار کرد و در فیلم هایی مانند سزار ژولیوس، بیمارستان، و The Great Muppet Caper، به عنوان ستاره طنز تلویزیونی خودش دایانا، و در تولیدات مرحله ای از مکبث، پیگمالیون، و آنتونی و کلئوپاترا. در سال 2013 ، او وقتی به جمع بازیگران پیوست ، نقش امضای دیگری پیدا کرد بازی تاج و تخت به عنوان اولنا تایرل تیز زبان.

همه اینها به یک بازی شگفت انگیز اضافه می شود ، برای بازیگری که تأثیر بسیار زیادی بر فرهنگ عامه و حتی مد برجای گذاشت. او دلتنگ خواهد شد ، اما برای رقابت با هر بازیگر زن دوران خود میراثی به جا می گذارد.

گالری – بهترین نمایش های تلویزیونی سال 2020 تاکنون: