یکی از بزرگترین ستارگان سینما در همه زمان ها ما را ترک کرده است. شان کانری ، معروف به جیمز باند در هفت قسمت از این مجموعه طولانی مدت فیلم درگذشت. او 90 ساله بود.

اولین بار عبور کنری توسط بی بی سی گزارش شد. آنها هیچ علتی برای مرگ اعلام نکردند ، اما گفتند که کانری “یک شب در خواب در حالی که در باهاما بود درگذشت. قابل درک است که او مدتی حال ناخوشایندی داشته است. “

او اولین بار در سال 1962 در نقش باند بازی کرد دکتر نه دیگران قبلاً این شخصیت را بازی کرده بودند ، اما کانری کسی بود که استاد ایان فلمینگ را به عنوان یک افسانه سینمایی جاسوسی کرد. معرفی وی به عنوان شخصیت که حاوی تبریک مارک تجاری وی بود “باند. جیمز باند ، “تا زمانی که فیلم ها وجود داشته باشد به خاطر سپرده می شود:

کانری در سال 1930 در ادینبورگ متولد شد ، تقریباً حرفه ای در فوتبال دنبال کرد و حتی قبل از تصمیم به جای بازیگری وارد مسابقات بدن سازی شد. اولین نقش مهم وی در سال 1957 در بی بی سی با بازی در یک تولید تلویزیونی از مجوز برای یک سنگین وزن. چند سال بعد ، تهیه کنندگان هری سالتزمن و کبی بروکلی برای بازی در سریال 007 برای سری فیلم های جدید خود به یک مرد احتیاج داشتند. طبق افسانه ، كانری انتخاب شد ، زیرا همسر بروكلی ، دانا متقاعد شده بود كه وی از همه گزینه ها خوش تیپ ترین و جذاب ترین فرد است. حق با او بود (گفته می شود که یان فلمینگ نویسنده باند در ابتدا با انتخاب کانری مخالف بود و می گفت او “چیزی نیست که من از جلوه های جیمز باند تصور می کردم” نبود و کانری را “بدلکاری بیش از حد بزرگ” خواند. او اشتباه می کرد.)

کانری در این فیلم بازی کرد دکتر نه، از روسیه با عشق، انگشت طلا، تندربال، و شما فقط دو بار زندگی می کنید، قبل از شهرت ، برنامه های شلوغ تیراندازی و تبلیغات و ترس از تیپ بودن چون جیمز باند او را متقاعد کرد زمان آن است که حرکت کند. کانری این کار را ترک کرد ، اما متقاعد شد که یک بار دیگر برگردد ، زیرا الماس برای همیشه لطفا برای در سال 1971 (كانری همچنین یك فیلم باند خارج از سریال “رسمی” ساخت ، هرگز هرگز نگو هرگز، در سال 1983.) ده ها سال بعد ، كانری استانداردی است كه سایر بازیگران باند توسط آن سنجیده می شوند. هر بازیگری که باند را بازی کرده است چیزهایی را برای این نقش به ارمغان آورده است ، اما کانری برای همیشه مرد تعریف کننده او خواهد بود.

مطلب پیشنهادی  CBS سری جدید "Star Trek" را معرفی و از خدمه سازمانی خبر داد

از جمله فیلم های به یاد ماندنی کانری پس از روزهای باند وی می توان به این موارد اشاره کرد Zardoz، A Bridge Too Far، Robin and Marian، Time Bandits، Highlander، The Hunt For Red October، و به عنوان پدر غایب ایندیانا جونز در ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی. کانری تنها اسکار خود را گرفت – و تنها نامزدی خود را برای یک جایزه دریافت کرد – در سال 1988 برای بازی در نقش مکمل در برایان دی پالما دست نخورده ها، در نقش یکی از متحدان الیوت نس در اداره پلیس شیکاگو.

کانری تا پایان کار خود یک ستاره محبوب و موفق اکشن باقی ماند و همچنان در فیلم های ماجراجویی مانند حضور داشت صخره و گیر افتادن خوب تا اواخر دهه 60 کمتر بازیگری در هر سنی می تواند اعتماد به نفس آرام و عزمی راسخ و قدرت کاملاً شبیه شان کانری را در سن 70 سالگی بدست آورد.

کانری صدای خود را به یک فیلم انیمیشن مبهم با نام 2012 امانت داد آقا بیلی اما در غیر این صورت بعد از فیلم آخر او ، 2003 ، از کانون توجهات دور ماند لیگ آقایان فوق العاده. شایعاتی درباره بازگشت وجود داشت ، و تلاش هایی برای جبران او برای بازنشستگی وجود داشت ، اما هرگز به نتیجه نرسیدند. حالا او رفته است هنوز هم ، کار کانری چندین بار بیش از او زنده خواهد ماند – و همه ما -.

گالری – هر فیلم جیمز باند ، از بدترین به بهترین رتبه بندی: