اگر شما فردی در اجتماع خانواده خود هستید که وقتی خاله بزرگ آیفون بزرگ خود را به صورت عمودی برای گرفتن عکس گروهی نگه می دارد ، اذیت می شود ، دور نگاه کنید! آنچه در ادامه می آید برای شما بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

به صورت افقی ، iPhone می تواند کار بسیار مناسبی را برای تقلید از نسبت ابعادی که به زندگی خود از فیلم ها و تلویزیون های عریض به آن عادت کرده ایم ، انجام دهد. اما به لطف برنامه هایی مانند FaceTime ، چشمان ما بیشتر به نسبت ابعاد آیفون عادت می کند. آیا فیلم ها و محتوا به صورت عمودی می توانند به یک استاندارد جدید برای محتوای موبایل تبدیل شوند؟

شاید شایدم نه. (با عرض پوزش ، کویبی.) اما اپل نقش خود را برای از بین بردن نسبت ابعاد عمودی انجام می دهد. آنها به تازگی یک فیلم کوتاه نه دقیقه ای را منتشر کرده اند لا لا لند و اولین انسان کارگردان دیمین چازل “Stunt Double” نامید. بعد از اینکه شیرین کاری بدتر شد ، یک مرد شیرین کاری می بیند که در حال گذر از تاریخ stunts در فیلم ها است ، از دوران ساکت تا غربی ها تا عمل مدرن. این فیلم بر روی آی فون به صورت عمودی ضرب شد. کل پنجره نمایشنامه کوتاه با نوارهای سیاه بزرگ در سمت چپ و راست پنجره YouTube پوشانده شده است. اینجا را تماشا کنید:

مطلب پیشنهادی  چرا "جمهوری جدید جنگ ستارگان" همیشه محکوم به ناکامی بود

همچنین ویژگی مختصر فیلم وجود دارد ، همه چیز در مورد ساخت کوتاه با نسبت ابعاد عمودی و آیفون (دقیق تر 11 Pro):

نسبت ابعاد افقی بدیهی است برتر است ، اما کوتاه نشان می دهد که برخی موارد به خوبی وجود دارد. برای عکس هایی که ارتفاع را تأکید می کنند خوب است؛ افرادی که از صخره ها بالا می روند یا از ساختمانها در حال سقوط نیستند. برای راهروهای طولانی و فضاهای باریک خوب است. و برای ایجاد عکس های طولانی مدت خوب است ، زیرا تمام فضای خالی بالا و پایین مردم احساس فاصله و همچنین ظرافت شخصیت ها در این محیط گسترده را تقویت می کند.

من مطمئن نیستم که من همیشه می خواهم یک فیلم بلند مانند ، به خصوص در صفحه بزرگ را ببینم. دوباره ، من تماشا نمی کنم هر چیزی در حال حاضر روی یک صفحه نمایش بزرگ و شاید برای مدت طولانی نباشد. بنابراین “شیرین کاری دوتایی” در حقیقت می تواند نشانه ای از اتفاقات آینده باشد.

گالری – بهترین فیلم ها که کاملاً روی پرده ها تنظیم می شوند: