دلایل زیادی برای پیش بینی انتشار وجود دارد مانک این اولین فیلم از کارگردان دیوید فینچر پس از شش سال است و اولین فیلم او در سیاه و سفید است. این یک درام تاریخی است ، و هر دو درام تاریخی قبلی او – زودیاک و شبکه اجتماعی – شاهکار هستند همچنین دنیای هالیوود در اوایل دهه 1940 ، یک دوره جذاب و ساخت یکی از معروف ترین فیلم های تاریخ ، کاوش می شود. همشهری کین.

همچنین حداقل یک دلیل بزرگ برای ترس از انتشار آن وجود دارد مانک شخصی – شاید چندین نفر ، شاید بسیاری از افراد ، اما حداقل کسی – استفاده خواهد کرد مانک بهانه ای برای نوشتن داستانی داغ درباره چگونگی همشهری کین در واقع بیش از حد ، تاریخ مند ، غیر جالب ، و بیش از همه ، بد است. این روزها اینترنت به این ترتیب کار می کند. یکی از معتبرترین راه ها برای یک نویسنده فرهنگ برای گرفتن کلیک ، پیدا کردن مورد علاقه مشترک ، جدا کردن آن و صبر کردن برای سهام متنفر است.

تجدیدنظر در مورد قانون و مقدس ترین گاوهای آن یک رویکرد معتبر برای انتقاد ، و کار مهم در برخی موارد است. بعضی از کلاسیک ها سن خوبی ندارند. نه همشهری کین، اگر چه. تقریباً 80 سال پس از اکران هنوز هم چشمگیر به نظر می رسد و در مورد سیاست در سال 2020 به وضوح از هر فیلم ساخته شده در دهه گذشته صحبت می کند.

کینسبک بصری جسورانه و نوآوری های رسمی افسانه ای است. هر دانشجوی فیلم می تواند آنها را از حافظه بخواند: استفاده از عکاسی “تمرکز عمیق” توسط فیلمبردار Gregg Toland. استقرار تخصصی او از مات ها و محلول ها و محو شدن های متقاطع. تقلید از زبان رسمی مستندها برای سکانس “اخبار راهپیمایی” ؛ مکان های قرارگیری دوربین در سطح زمین به قدری پایین است که تولاند و کارگردان اورسون ولز برای دستیابی به آنها مجبور بودند از کف استودیو عبور کنند.

تعداد کمی از این روش ها توسط ولز و تولند در اختراع شده است همشهری کین؛ نبوغ آنها با تلفیق همه این ایده های مختلف به منظور روایت داستانی پیچیده از ساختار و ظهور یک سرمایه دار روزنامه آمریکایی بود. حتی اگر زمان و اتخاذ بسیاری از ترفندهای آن توسط فیلم های دیگر ساخته شود کین اکنون کمتر از آنچه در روزگار بود پیشگامانه به نظر برسید ، هنوز هم پر از تصاویر زیبا و غیر معمول است. فقط به ذکر چند مورد:

از قضا ، منتقدان گاهی اوقات این قاب های پاک نشدنی را به عنوان مدرکی ثابت می کنند همشهری کین چیزی بیش از ویترین تکنیک های پوچ و بدون احساس نیست. سالها است که اخراج های کین به عنوان یک داستان خسته کننده و غیر احساسی در مورد یک مرد ثروتمند غیرقابل فروش که ثروت عظیمی را به ارث برد و آن را در امپراتوری روزنامه و مبارزات سیاسی بیهوده به باد داد.

هر عنصر نظر ذهنی در این ارزیابی ها بازی کند ، انکار آن غیرممکن است همشهری کین در عصر سیاست مدرن آمریكا كه تحت سلطه دونالد ترامپ ، یكی از شخصیتهای كانزی در تاریخ آمریكا است ، از اهمیت تازه ای برخوردار است. در واقع ، علی رغم جریان ثابت مستند ، نمایش های خیالی مانند اینها را دوست دارند قانون کمی و رئیس کارتون ماو برداشت های بیشمار در رسانه های اجتماعی ، من مطمئن نیستم که هیچ قطعه ای از فرهنگ عامه ساخته شده در چهار سال گذشته ترامپ را بهتر از درک کرده باشد همشهری کین – حتی اگر پنج سال قبل از تولد ترامپ آزاد شده باشد.

ولز و نویسنده مشترک هرمان جی مانکیویچ (مانک!) از زندگی ویلیام راندولف هرست ، یک ناشر بسیار قدرتمند روزنامه که سالهای آخر زندگی خود را در یک ملک پراکنده به نام San Simeon گذراند و مانند Xanadu خود کین الهام گرفت ، برای فیلمنامه خود الهام گرفتند. هرگز به پایان نرسید بسیاری از عناصر ولز و مانکیویچ ، چارلز فاستر کین هرست موازی ، از جمله پیشنهادات ناموفق آنها برای تصدی فرمانداری نیویورک ، استفاده از روزنامه نگاری زرد برای کمک به فشار دادن ایالات متحده به جنگ اسپانیا و آمریکا و ازدواج های فاجعه بار آنها در پی روابط با زنان جوان از دنیای سرگرمی

مطلب پیشنهادی  آهنگ توضیحات صوتی گربه ها فیلم را حتی خنده دار تر می کند

در حالی که جزئیات از هرست ، کینحقایق عاطفی عمیق تر همه به نظر می رسد ترامپ ، به خصوص در سکانس روایت شده توسط دوست قدیمی کین ، جد للاند (جوزف پنبه) ، که شرح زندگی ناموفق سیاسی کین و از بین بردن ازدواج اول او است. اگرچه سکانس های اولیه در همشهری کین شخصیت های برجسته ای که به کین یک “کمونیست” و “فاشیست” برچسب زده اند – یک تناقض عمدی طراحی شده برای نشان دادن این که چگونه شخصیت های مختلف فیلم دیدگاه های مختلفی از شخصیت عنوان و سیاست های مبهم او دارند – بخش للاند از فیلم نشان می دهد که کین در واقع یک پوپولیست بود ، از کینه طبقه کارگر برای منافع سیاسی خود استفاده کرد. وی در سخنرانی بزرگ مبارزاتی خود ، حتی خواستار پیگرد قانونی دشمنان سیاسی خود است.

با آشکار شدن رابطه با خواننده ای به نام سوزان الكساندر (دوروتی كومینگور) نامزد كین برای سمت فرمانداری از خط خارج می شود. روزنامه Kane’s در مواجهه با یک باخت تحقیرآمیز پس از پیروزی مطمئن بود ، گزارشی را منتشر می کند که ادعا می کند “FRAUD AT SOLLS!” به جای قبول شکست:

در سکانس هایی که این فلاش بک ها را نشان می دهد ، للند برخی از دیدگاه های جذاب در مورد روانشناسی کین را ارائه می دهد. کین ، او می گوید …

… ذهن سخاوتمندانه ای داشت ، فکر نمی کنم کسی هرگز این همه نظر داشته باشد. اما او هرگز به چیزی جز چارلی کین اعتقاد نداشت. او در زندگی خود به جز چارلی کین هرگز محکومیتی نداشته است.

پدر و مادرش در سنین جوانی – كه او را تحت مراقبت بانكی رها كردند تا بتواند برای اداره ثروت خانواده “به درستی” تربیت شود ، رها شد – للند می گوید هر كاری كه انجام می داد انگیزه تلاش او برای احساس عشق بود. وی توضیح می دهد: “این تنها چیزی است كه او از زندگی می خواست … عشق بود.” “این فاجعه چارلز فاستر کین است. می بینی ، او فقط چیزی برای دادن نداشت. ” در مواجهه با کین در شب شکست در مسابقه فرمانداری ، للاند اصرار دارد که او شکست خورد زیرا فقط به همین دلیل وارد مسابقه شد. تلاش او برای “عشق با شرایط خودش” دوربینی که در مچ پای شخصیت ها قرار گرفته است ، کین را در حالی که در دفتر روزنامه خالی پرسه می زند دنبال می کند. زاویه کم ، که حضور پررنگی به چهره ها می بخشد و به طور معمول برای نشان دادن قدرت یک شخصیت استفاده می شود ، از قضا این انسان بسیار قدرتمندی را نشان می دهد که توسط منیت خودش پایین است. کین لیوان را می گیرد و به دوستش نان تست می کند: «دوست داشتن شرایط خودم این تنها اصطلاحاتی است که کسی تاکنون می داند – اصطلاحات خودش. “

شما می توانید خود تصمیم بگیرید که آیا هر یک از این توصیف ها به نظر رئیس جمهور ما می رسد یا خیر. با این حال ، ما این را در مورد ترامپ می دانیم: او طرفدار این کار است همشهری کین. در واقع ، در چندین مصاحبه ، او آن را فیلم مورد علاقه خود تاکنون خوانده است. او حتی یک بار در مورد طنین آن برای ارول موریس مستندساز اظهار کرد:

این فیلم مورد علاقه او باشد یا نباشد ، نظرات ترامپ روشن می کند که او کلیت فیلم را درک نمی کند همشهری کینپیام (برای یک چیز ، فیلم قطعاً است نه پیشنهاد می کند که ریشه مشکلات کین برای این که ” [himself] یک زن متفاوت است. “) ما نباید چنین چیزی را در برابر ولز و مانکیویچ حفظ کنیم. (مانک!) ترامپ به سادگی دوست دارد کین به قول خودش – تنها اصطلاحاتی که هر کس می داند.

Citizen Kane در حال حاضر در HBO Max در دسترس است.

گالری – زیرنویسهای ناب ترین زیرنویس تاریخ: