بورات مثل یک فیلم قدیمی احساس نمی شود دنباله جدید ، Borat Moviefilm بعدی، نشان می دهد که ممکن است باشد. گزارشگر قزاقستان ، بورات ساگدیف ، گزارشگر قزاقستانی ، سوژه ای که دست و پا می زند (و به طور پنهانی زن ستیز ، و نه به ذکر است ضد یهودی) ، پس از مدت ها دوری به آمریکا برمی گردد و از کشف میزان تغییر کشور از زمان اکران فیلم اولش در کشور شوکه شده است. 2006. “آمریكا دیوانه شده بود!” بورات تعجب می کند ، همانطور که دوربین در حال چرخش او را مشاهده می کند افرادی را که با صورتهای فرو رفته در تلفن های همراه خود سرگردان هستند ، فراموش می کنند و از دنیای اطراف خود غافل هستند.

عمیق تر از آن است ؛ تمام تصور از بورات به نظر مثبت در سال 2020 عجیب و غریب است. شخصیت با مصاحبه هایی به سبک شوخی با شخصیت های عمومی که هیچ ایده ای نداشتند که روزنامه نگار بدون سرنخ در مقابل آنها ساخا بارون کوهن ، کمدین انگلیسی بود ، تعهد او کمی محدود نیست. افراد مصاحبه بورات که فریب آنها را در حضور یک فرد خارجی نابغه فریب داده اند ، اغلب مراقب خود را رها می کنند ، و تعصب هایی را که در غیر این صورت از نظر آنها پنهان نگه داشته اند ، نشان می دهد.

امروز ، ما در جهانی زندگی می کنیم که دیگر به مصاحبه های Gotcha نیازی نیست تا نژادپرستی نهفته در جامعه ما را افشا کند. بخش عظیمی از مردم به طور روزمره نسبت به “ماشین حساب” های خود تعصبات خود را دارند. وقتی رئیس جمهور ایالات متحده علناً روزنامه نگاران را “حرامزاده های لال” می خواند و خواستار حبس فوری مخالفان سیاسی خود می شود ، بورات می تواند چه نقشی را داشته باشد؟

خوب ، برای یک چیز ، او می تواند ما را بخنداند ، تسکینی که اکنون بیش از هر زمان دیگری مورد استقبال قرار گرفته است. در حالی که Borat Moviefilm بعدی به اوج های تکان دهنده نسخه اصلی نمی رسد ، با این وجود در کل مدت زمان 95 دقیقه اجرا به طور مداوم خنده دار است. و گرچه خود رئیس جمهور در حاشیه فیلم باقی مانده است ، Borat Moviefilm بعدی ظاهری وحشتناک توسط وودی شخصی وی ، رودی جولیانی ، ارائه می شود.

Moviefilm این برخورد آرواره را برای اوج خود ذخیره می کند. بقیه فیلم همان خطوط اصلی قبلی خود را دنبال می کند ، بورات در سراسر آمریکا سفر می کند و با انواع آداب و رسوم ناآشنا به سبک مستند ساختگی روبرو می شود. با استفاده هوشمندانه از وقایع زندگی واقعی ، بوراتموفقیت گسترده مالی برای قزاقستان ، که دولت آن بورات را به دلیل مجازات ساختن سرزمین مادری خود به یک مسخره بین المللی ، سالها زندانی کرد ، باعث خجالت شد. در سال 2020 ، وی سرانجام آزاد شد تا از طرف رهبران قزاقستان به رهبر جدید بزرگ ایالات متحده ، “مک دونالد ترامپ” هدیه بدهد.

یار اصلی بورات در اولین فیلم تهیه کننده تلویزیونی مهم او بود ، این بار او با دختری نوجوان که هرگز متوجه نشده بود در کشور پرسه می زند. این توتار (ایرینا نوواک) است که در سفر بورات به U S و A قدم می زند و سپس پیچیدگی های عجیب و غریب فمینیسم مدرن آمریکایی را کشف می کند. افزودن Tutar بهترین قسمت جدید در است Borat Moviefilm بعدی. از آنجا که همه اکنون بورات را می شناسند – یک صحنه اولیه نشان می دهد رهگذران تصادفی او را می شناسند و سپس برای امضا و عکس های سلفی او را تعقیب می کنند – تقریباً غیرممکن است که به اهداف خود سر بزند.

مطلب پیشنهادی  دن هارمون ، خالق «جامعه» ، فیلم را در آثار ارائه می دهد

برخی از تلاش های کوهن برای کار کردن در مورد شهرت او ، ناامید کننده است. صحنه های زیادی از تعامل “بورات” با پزشکان یا کسبه وجود دارد در حالی که لباس های کلاه گیس و ریش های قانع کننده و قانع کننده ای ندارند. در یک لحظه سورئال ، او برای خرید لباس مبدل به یک فروشگاه هالووین می رود و با الهام از خودش با لباس “احمق خبرنگار خارجی” روبرو می شود. (در یکی از Moviefilm بعدیشوخی های ظریف تر ، کت و شلوار faux-Borat تا 5 دلار مشخص شده است.)

افزودن توتار به میکس ، به کارگردان جیسون وولینر این امکان را می دهد که گاه گاهی جادوی فرمول قدیمی بورات را بازپس بگیرد. هنوز هیچ کس او را نمی شناسد ، بنابراین نیازی نیست که هویت خود را به همان شیوه کوهن پنهان کند. این همچنین به نواك كمك می كند كه كوهن در بخش نترس با كوهن برابر باشد و او كمی مقابله با فیلم را به طور كامل پذیرفته است. در یکی از Moviefilm بعدیسکانسهای ویترین برجسته ، بورات و توتار در یک Ball Debutante Ball شرکت می کنند و یک رقص پدر و دختر را از نامناسب غوغا انجام می دهند. و صحنه نواک با جولیانی بسیار باورنکردنی است. شما حتی برای ساختن فیلم متحرک بعدی نیازی به بورات ندارید. فقط ویترین خودش را به توتار بدهید.

در دوره ای دیگر ، برخورد حیرت انگیز جولیانی با توتار یک فاجعه بزرگ P.R برای او خواهد بود. در سال 2020 ، تا هفته آینده فراموش می شود (اگر نه زودتر). این تقصیر ساکا بارون کوهن نیست ، اما یک حقیقت انکارناپذیر است Borat متعاقب Moviefilm. شرم آور کردن بی شرمانه ، اگر غیرممکن نباشد ، بسیار دشوار است.

حتی اگر اهداف کوهن خدشه دار نشود ، حتی اگر تلاش های وی برای سوق دادن رای دهندگان بلاتکلیف به صندوق های رای به نتیجه نرسد ، Borat Moviefilm بعدی هنوز یک دنباله سرگرم کننده است ، با چند لحظه شیرینی شگفت آور در میان هرج و مرج و وحشت. خلاصه داستان: در مورد تحویل یک هدیه به ترامپ ، در سومین اقدام پس از حمله همه گیر ویروس کرونا در سفر بورات (و برنامه های اصلی کوهن را به وضوح لغو کرد) محو می شود. با وجود تحولات اجتماعی مداوم ، “vee-roos” کاملاً یکپارچه در روایت کار می شود ، مانند زمانی که بورات با یک جفت محافظه کار بدحجاب قرنطینه می کند.

با تشکر از Covid-19 ، تعداد کمی از افراد فرصت دیدن را خواهند داشت Borat Moviefilm بعدی در یک تئاتر شلوغ با گروه دیگری از طرفداران کمدی مشتاق. در حال حاضر مشاهده تنها در خانه بر روی یکی از “ماشین حساب” ما کافی است.

رتبه بندی: 7/10

گالری – فیلم هایی که خیلی سریع فیلمبرداری شده اند: