همانطور که یک ماندالوریایی دانا یک بار گفت ، “اگر خراب نشود ، سعی در تعمیر نکنید.” ماندالوریایی در اولین حضور خود در دیزنی + بسیار خوب کار کرد و مشخص است که تیم خلاق آن تلاش مشترکی را برای ادامه مسیر مشابه در فصل 2 انجام داده است. این اولین قسمت “Chapter 9 – The Marshal” نام دارد و به نظر می رسد قسمت بعدی همان داستان بزرگتری که از ابتدا گفته اند.

وقتی سریال برتر را بررسی کردم ماندالوریایی پاییز گذشته ، نوشتم در حالی که ” جنگ ستارگان ها الهام اصلی خود را از سریال های علمی تخیلی و ماجراجویی کلاسیک گرفته اند … ماندالوریایی بزرگترین بدهیهای خلاقانه خود را به TV Westerns قدیمی مدیون است ، جایی که قانونگذاران در مرز پرسه می زدند ، و عدالت و یک خط آهنی پولادین را توزیع می کردند. ” با استفاده از “فصل 4” ، این نمایش از ساختار درام های تلویزیونی گلچین مانند این شروع شد هالک باور نکردنی یا فراری، جایی که یک فرد هوشیار (یا در این مورد ، یک فرد هوشیار و یک شخص دوست داشتنی کودک دوست داشتنی او) در حالی که تلاش می کند جلوتر از هر آنچه که نیروهای شیطانی دائماً از پاشنه خود احساس می کنند ، برطرف شود ، به دنبال رفع هر خطایی است که با آن روبرو می شوند.

همه اینها در مورد “The Marshal” – حتی نام غرب غربی را تداعی می کند – جایی که Mando (پدرو پاسکال) و کودک (Baby Yoda) به تاتوین می رسند و در جستجوی ماندالوریایی دیگری هستند که گویا در پاسگاه Mos Pelgo دیده می شود ، احساس واقعی می شود. در عوض ، آنها شهری را پیدا می کنند که توسط مارشالی به نام Cobb Vanth (تیموتی اولیفانت) محافظت می شود ، کتانی که زرهی ماندالوریایی بسیار آشنا به تن دارد. آنها با هم یک هیولای عظیم به نام اژدهای krayt را به پایان می رسانند.

بعد از اینکه بیبی یودا به ستاره برآمدگی تبدیل شد ، حتماً وسوسه ای وجود داشته است ماندالوریایی فصل 1 تا کمی بیشتر نمایش را متناسب با مخاطبی ایجاد کند که آن موجود کثیف را کاملاً غیرقابل مقاومت می داند. (اگر غیر از این باشد ، این حتی به فروش بیشتر کالاهای Baby Yoda کمک می کرد.) در عوض ، کودک در پس زمینه باقی می ماند و اگر “The Marshal” نشانه ای باشد ، فصل 2 بسیار تاریک تر و شدیدتر از نسخه قبلی خود خواهد بود . اژدهای krayt تعداد زیادی از ساکنان تاتو را می بلعد (تاتوئی ها؟) و به طور کلی یک ایجاد وحشتناک است ، جایی بین یک کرم شن از تپه و آدری دوم از فروشگاه کوچک ترسناک. این باید تنها نمایش تلویزیونی در دیزنی باشد + که در آن موجودات زنده توسط آبفشان های رفلاکس اسیدهای خارجی کشته می شوند. برای کل خانواده سرگرم کننده است!

یکی از مزایای بزرگ یک نمایش گلچین این است که به بازیگران بسیار با استعداد و برنامه های شلوغ اجازه می دهد تا برای یک مکان کوتاه مهمان متوقف شوند ، این دقیقاً همان چیزی است که در اینجا با اولیفانت به عنوان Cobb Vanth اتفاق می افتد. اولپیانت ، پیشکسوت غربی مانند چوب مرده، مناسب برای ماندالوریایی، (همچنین ، اگر یک لحظه بتوانم صریح صحبت کنم ، موهای او از نظر عینی باشکوه است.) ستارگان مهمان همچنین سهم بیشتری را به ماجراهای ماندو اضافه می کنند ، زیرا در حالی که بازیگران اصلی مجموعه های تلویزیونی تقریباً هرگز نمی میرند ، ستاره های مهمان اغلب این کار را می کنند. این باعث ایجاد تنش زیادی در آن مسابقه نهایی با آن اژدهای krayt می شود.

مطلب پیشنهادی  Netflix ویژگی هایی را افزایش می دهد که باعث افزایش سرعت یا کند شدن محتوا می شوند

شخصیتی که در فصل یک معرفی می شود ، مدت کوتاهی به عنوان شکار ماندو برای ماندالوریان مرموز Tattooine ظاهر می شود ، و گرچه دیدن بازگشت این شخص بسیار خوب است ، اما مسلماً در مورد صحنه نمایش آنها کمتر از تقویت این واقعیت است که ماندالوریایی کم کم این کهکشان عظیم از سیارات و روابط را می سازد ، همه مهم هستند و هیچ یک فراموش نمی شوند فقط به این دلیل که ممکن است در هر قسمت نشان داده نشوند. وقتی آن شخصیت ها برمی گردند ، باعث می شود ماندالوریایی احساس می کنید در دنیایی طول می کشد که فراتر از مرزهای قاب است. این فقط یک مورد پس زمینه نیست که در آن هفته با موارد اضافی در دسترس باشد. این یک مکان زندگی است ، جایی که خالق Jon Favreau – که همچنین “مارشال” را نوشت و کارگردانی کرد – و بقیه ماندالوریایی تیم خلاق – با دقت بسیار برنامه ریزی کنید.

آنها همچنین کار بسیار چشمگیری انجام می دهند تا آن را زنده کنند. تأثیرات روی مجموعه های تلویزیونی اکشن و علمی تخیلی به طور سنتی از فیلم های اکشن و علمی تخیلی عقب مانده اند. حتی نمایش هایی که جلوه های ویژه خوبی دارند به ندرت به اندازه نمایشگرهای بزرگ و بودجه کلان قانع کننده به نظر می رسند. نمی توان گفت ماندالوریایی، موجودات و دوچرخه های سریعتر و کشتی های فضایی همه به نظر خوب یا بهتر از چیزهایی هستند که در سینماها دیده می شوند. فاروو و شرکت به جای اعتماد به این واقعیت که اکثر مردم این سریال را با یک دستگاه کوچک تماشا می کنند ، چیزی ساخته اند که از آنچه لازم است بهتر به نظر می رسد.

“مارشال” فقط یک قسمت است ، اما نشان می دهد ماندالوریایی دقیقاً همان سریالی باقی می ماند که پاییز گذشته همه از آن لذت بردیم. با توجه به وقایع این فصل ، من شک دارم که فصل 2 با پیشرفت بسیار مندو در تلاش برای پیوند مجدد Baby Yoda با همنوعانش ، yhas ، پایان یابد. با من خوب است او می تواند وقت خود را بگیرد. من از گشت و گذار ناخوشایند لذت می برم جنگ ستارگان‘مرز

گالری – تصاویر بیشتر از ماندالوریایی فصل 2: