هنگامی که برادران وارنر اقتباس رابرت زمکیس از رولد دال را تغییر داد جادوگران از سینما گرفته تا HBO Max به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، آنها امیدوار بودند که به سرویس پخش جریانی جدید خود یک فیلم بلیط بزرگ برای رقابت با رقبایی مانند Netflix و Disney + ارائه دهند. آنها این را فهمیدند – اما شخصیت های جادوگر فیلم انتقاد اعضای جامعه معلولیت را آغاز کرده اند. به طور خاص ، آنها از راه ناراحت هستند جادوگران شخصیت های عنوان خود را به عنوان “تفاوت اندام” نشان می دهد. (رمان اصلی دال ، جادوگران را دارای چنگال توصیف می کند اما به کمتر از پنج انگشت اشاره نمی کند.)

شناگر پارالمپیک بریتانیایی ، امی مارن در توئیتر خود نوشت: “من کاملاً می دانم که این یک فیلم است و اینها جادوگران هستند. اما جادوگران در اصل هیولا هستند. ترس من این است كه بچه ها این فیلم را تماشا می كنند ، غافل از اینكه فیلم اصلی رولد دال را بزرگنمایی می كند و از اختلاف اندام شروع می شود. ” او همچنین تصویری از دستان شخصیت آن هاتاوی را توییت کرد. سرانجام توییت او توسط بازیهای پارالمپیک به اشتراک گذاشته شد ، که نوشت: “تفاوت اندام ترسناک نیست”.

مطلب پیشنهادی  "زن شگفت انگیز 1984" به تعویق افتاد

در پاسخ به انتقادات ، برادران وارنر نظر خود را به Deadline ارائه كرد و گفت كه استوديو “از اينكه فهميد” بسيار ناراحت است ” جادوگران “افراد معلول را ناراحت کرد”: در اینجا توضیح آنها برای طراحی دست شخصیت ها وجود دارد:

در اقتباس از داستان اصلی ، ما با طراحان و هنرمندان کار کردیم تا تفسیر جدیدی از چنگال های گربه مانند که در کتاب شرح داده شده اند ، ارائه دهیم. ” “هرگز این قصد برای بینندگان نبود که احساس کنند موجودات خارق العاده و غیرانسانی برای نمایندگی آنها ساخته شده اند.

اگر می خواهید فیلم را ببینید و خودتان قضاوت کنید ، جادوگران در حال حاضر از طریق HBO Max در حال پخش است.

گالری – بهترین پایان های پیچ و تاب در تاریخ فیلم: