صحنه ای که همه به یاد دارند استخراج برای حدود 34 دقیقه و 30 ثانیه از آغاز می شود. مزدور کریس همسورث ، نامش پوستی به نام تایلر رک ، تلاش می کند تا با Ovi (رودراکش جیزووال) ، پسر نوجوان یک پادشاه مواد مخدر ، از یک شهر محبوس شده فرار کند. برای 12 دقیقه دیگر ، وقتی تایلر و اووی در خیابان های داکا راه خود را طی می کنند ، دوربین (به ظاهر) هرگز قطع نمی شود ، حتی وقتی از یک ماشین استراحت به داخل یک ساختمان می روند ، در دو طبقه پشت بام ، پایین یک ساختمان دیگر و در دیگری قرار دارد. وسیله نقلیه ، همه با مشت های بیشمار و تیراندازی در طول مسیر.

اگرچه می دانید که در کجا باید به دنبال آنها باشید ، بسیاری از برش های دوربین قابل مشاهده هستند ، اما این همچنان یک دستاورد لجستیکی چشمگیر در مسدود کردن ، فریم کردن ، حرکت دوربین ، رقص و ترتیب دادن و بله ویرایش است. معنا دارد که استخراج سام هریگراوی کارگردان پیش از این زندگی خود را به عنوان یک هماهنگ کننده شیرین کاری برای فیلم های بزرگ هالیوود ساخته بود. آن مرد به وضوح هنر و صنعت خود را می داند. در بعضی مواقع ، او استخراج showstopper به یاد می آورد مدت زمان کمتری در مورد آلفونسو کوارون (و کمتر مصنوعی) طول می کشد فرزندان انسان، فیلم دیگری درباره مردی به خطر افتاده اخلاقی که سعی در عبور از یک فرد با ارزش از طریق سرزمین های خطرناک دارد.

استخراج ممکن است در بیرون فرزندان انسان به بعضی روشهای فنی جزئی ، اما به طور کلی نمی تواند شمع نگه دارد. این فیلم در حدود 34 دقیقه مارک زنده می شود. این یک شعار تا آن لحظه است – یکی اعتراف می کنم که اگر بخاطر تعهدات حرفه ای نباشد ، خیلی قبل از محور شجاعت آن خاموش شده ام. من به طور خاص این صحنه را به مدت نیم ساعت ذکر می کنم که آن را خراب نکنیم بلکه برای اینکه به شما اطلاع دهم اگر هست انجام دادن چوب با استخراج، این پاداش شماست در غیر این صورت ، این طرح مانند صد فیلم دیگر در مورد جنگجویان متقلب که به دنبال رستگاری هستند ، مجدداً داغ می شود و حالات حیرت انگیز بین داستان های احتیاطی درباره هزینه وحشیانه تجارت مواد مخدر و فیلم اکشن پمپاژ مشتی پر از مبارزه “جالب” حرکت می کند. (سر بالا: تایلر ریک در واقع کسی را با ضربات قلاب می کشد.)

همسورث در صورت تعویض آبجو برای پیش تمرین ، تایلر راک را مانند لبوفسکی ثور بازی می کند و دوباره به ورزشگاه می آید. او مانند بسیاری از قهرمانان عمل صالح و ظریف ، دارای پشت پرده غم انگیز است – پسری مفقود شده که در فلاش بک ها و رویاها دیده می شود – و یک قسمت بیرونی خفیف که زخم های عاطفی را برطرف می کند که از بهبودی امتناع می ورزند. او چکش جادویی یا قدرت رعد و برق ندارد ، اما تایلر ریک هنوز یک ابرقهرمان مرزی است. او ارتشهایی از ماسکهای ماسک را به صورت یک دست به پایین می کشد و گاهی اوقات مردم را با نیروی محکم مشت و لگد به هوا می اندازد. (و دوباره ، او یک پسر را با یک قلاب واقعی می کشد.) استخراج تولید شده توسط انتقام جویان کارگردانان آنتونی و جو روسو که یک یا دو نمایش نقاشی را از همسورث می شناسند که هم مالیخولیایی هستند و هم ماکو. (جو روسو همچنین فیلمنامه را بر اساس رمانی گرافیکی که چند سال پیش با هم ساخته بود نوشت).

مطلب پیشنهادی  چگونه شایعه بازگشت به هاوربردهای آینده واقعاً آغاز شد

هنوز چیز دیگری نیست استخراج از لگد زدن به روح خنده دار همسورث. تلاشی برای آینه کاری از مشکلات عاطفی تایلر راک با معضلی که رقیب اصلی وی در فیلم با آن روبرو است ، یک سنگین محلی محلی به نام ساجو (راندیپ هودا) است که می خواهد ادعا کند Ovi را برای اهدافی که در آن زمان اصلاً نجیب و خودخواه هستند ، اما بسیار زیاد گول می زنند. گريه كردن در مورد پسرانشان تنها به اينكه نشان مي دهد چه كليه چهره پدري كه در جستجوی حلاليت است ، در جهان هيجان هاي عمل ناخوشایند بدل شده است. در همین حال ، پروردگار مواد مخدر (پریشانو پویولی) که اووی را ربوده است و به نظر می رسد کل شهر داکا را برای بازیابی او از تایلر ریک استخدام کرده است بسیار بد است – سفارش قتل های وحشیانه ، حتی خواستار بچه ها هنگام شکست دادن او انگشتان خود را قطع می کند – صرفاً او حضور هر احساس پیچیدگی اخلاقی را تقلید می کند که فیلم سعی دارد تا به بقیه بازیگران اطراف خود بپردازد. (ظاهر غافلگیرانه اواخر فیلم توسط ستاره یک سریال محبوب Netflix نیز چنان تصادفی است که واقعاً منحرف است.)

ضریب جریان در اینجا نباید زیاده روی کند. آیا توصیه می کنم کسی 15 دلار برای دیدن بپردازد استخراج در یک سینما؟ احتمالا نه. یک بار دیگر ، برنامه نویسی ناهموار Netflix از مدل تجاری شرکت بسیار سود می برد: شما قبلاً ثبت نام کرده اید ، نیازی به ترک خانه ندارید ، نیازی به بچه دار شدن ندارید – چه چیزی باید بیش از 100 دقیقه از دست بدهید. در حالی که شما به دلیل بیماری همه گیر در خانه گیر کرده اید؟ زیاد نیست

به علاوه ، Netflix به شما این امکان را می دهد که از یک سکانس اکشن عالی لذت ببرید. من مطمئن نیستم که هارگراو قصد داشته باشد که شما را متوقف کرده ، یخ بزنید ، یا از دکمه عقب ده ثانیه ای استفاده کنید تا واقعاً به دنبال ویرایشهای پنهان یا تحسین موارد دلپذیر Hemsworth باشید … اما می توانستید. این بخشی از آنچه Netflix است می سازد. من فکر نمی کنم که تاکنون نقدی بنویسم که به خواننده گفتم که برای اولین بار از یک فیلم صرف نظر کند تا بعداً لحظه ای به یادماندنی داشته باشد. ولی استخراج باعث شد من آن را در نظر بگیرم.

گالری – هر فیلم جهانی سینمایی مارول ، از بدترین و بهترین ها رتبه بندی می شود: