وودی آلن هرگز در ایالات متحده فیلمی ناخالص بیش از 100 میلیون دلار نداشته است. او فقط یک فیلم ساخته است که بیش از 50 میلیون دلار در ایالات متحده درآمد – 2011 2011 نیمه شب در پاریس. در یک دوره شغلی 50 ساله و در مورد بسیاری از فیلم ها ، بزرگترین تعطیلات آخر هفته آلن است همیشه فقط 3.8 میلیون دلار بود (فیلم: 2001) کلاهبرداران شهر کوچک.) حتی وقتی فیلم او موفقیت آمیز بوده است ، آنها هرگز محاصره نشده اند. و بعد از اتهامات سوءاستفاده جنسی توسط دختر فرزند خوانده خود دیلن در سال 1992 با توجه به جنبش #MeToo توجه جدیدی جلب شد ، Amazon Studios تصمیم گرفت تا آخرین فیلم آلن را به طور دائم قفل کند ، یک روز بارانی در نیویورک، و نه حتی تلاش برای آزادی داخلی.

اما coronavirus جهان وارونه شده است. به دلیل همه گیری ، هزاران تئاتر در سراسر جهان بسته شده اند. استودیوها تقریباً همه نسخه های بهاری خود را به تعویق انداخته اند تا اینکه چند قطعه می توانند درهای خود را باز کنند. در یک آخر هفته اخیر ، کل گزارش های داخلی بوکس از یک تئاتر مجزا در فلوریدا پخش شد. و آخر هفته گذشته ، یک روز بارانی در نیویورک حداقل مطابق باکس آفیس موجو ، بهترین فیلم در گیشه بین المللی شد.

به صفحه “آخر هفته های بین المللی بین المللی” خود بروید و دو کشور ذکر شده را مشاهده می کنید: نروژ و کره جنوبی ، یکی از معدود مکان هایی در سراسر جهان که موفق به کنترل شیوع تاج ویروس آنها تحت کنترل هستند. در حالی که فروش بلیط در سطح سال گذشته “5٪” وجود دارد ، بهترین فیلم در کره جنوبی در هفته گذشته هنوز بود یک روز بارانی در نیویورک، که حدود 340،000 دلار درآمد داشته است (بهترین فیلم در نروژ دیزنی بود به جلو، که 17208 دلار ناخالص بود.)

مطلب پیشنهادی  "تنه" برای انتشار تئاتر چینی تأیید شد

این پیچش سورئال دیگری در داستان است یک روز بارانی در نیویورک، که هنوز نسخه آمریکایی دریافت نکرده است. تصمیم آمازون مبنی بر استعفا از این فیلم منجر به طرح دعوی 68 میلیون دلاری بین آمازون و آلن شد که در نهایت حل و فصل و اخراج شد. تیموته چلامت و سلنا گومز هر دو ستاره فیلم ، حقوق خود را از این فیلم به خیریه اهدا کردند.

اما کنترل فیلم آمازون به کل دنیا گسترش نیافت. با اينكه یک روز بارانی در نیویورک هرگز در نیویورک (یا هرجای دیگر ایالات متحده آمریکا برای آن موضوع) بیرون نیامده است و در سینماهای جهان بازی کرده است. طبق گفته The Numbers ، این فیلم تاکنون بیش از 16.9 میلیون دلار در سراسر جهان بدست آورده است. این بیشتر از فیلم قبلی Allen ، 2017s است چرخ تعجب آور، با وجود این واقعیت است که یکی انجام داد یک نسخه آمریکایی دریافت کنید. و بحث و جدال مانع از تولید آلن فیلم دیگری نشد. او جذاب است جشنواره ریفکین تابستان گذشته با بازیگری که شامل جینا گرشون ، والاس شاون و کریستوف والتز است. اگر و چه زمانی ممکن است در سینماها ظاهر شود ، حدس می زنم هر کسی به لطف همه گیر بودن.

گالری – 15 موردی که بیشتر از همه درباره سینماها از دست می دهیم: