نوستالژی یک خیابان دو طرفه است. این می تواند ما را نسبت به نقایص چیزهایی که ما از کودکی دوست داشتیم کور کند ، اما همچنین می تواند نتیجه معکوس داشته باشد ، و ما را نسبت به موارد مورد علاقه دوران کودکی بدبین کند. من می دانم که گاهی اوقات برای دیدن دوباره فیلم هایی که از جوانی لذت می بردم احتیاط می کنم ، به خصوص اگر نگران باشم که با از بین رفتن عینک های گل رز به یاد خاطرات گرم کودکی ، از نظر بزرگسالی بدبینی چه شکلی خواهند شد.

این می تواند یکی از دلایلی باشد که من تماشا نکرده ام Teenage Mutant لاک پشت های نینجا حداقل در 25 سال حتی وقتی این فیلم سی امین سالگرد تولد خود را در ماه مارس جشن گرفت. من و برادرم در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 90 در چرخ دستی جمعیت لاک پشت های نینجا بودیم. ما اسباب بازی ها را جمع کردیم ، سری کارتون ها را تماشا کردیم و مشتاقانه منتظر فیلم بودیم – که در آن زمان ناامید کننده نبود. سپس پیرتر می شوید و فکر می کنید “می دانید ، شاید فیلم لاک پشت های ناطق که پیتزا دوست دارند و با الیاس کوتئاس می گذرند همانطور که فکر می کردم شاهکار سینمایی نبوده است.” شما ادامه دهید

من فقط اکنون به آن بازگشتم (در HBO Max ، جایی که در حال حاضر با دنباله های خود در حال پخش است) تا ببینم آیا می توان با دو دخترم که اخیراً علاقه زیادی به ابرقهرمان ها نشان داده اند ، چیزی برای تماشا است. اینطور نیست – در حال حاضر برای آنها کمی بزرگتر است – اما به هر حال ممکن است بدون آنها دوباره تماشا کنم. با کمال تعجب من ، Teenage Mutant لاک پشت های نینجا به خوبی یا بهتر از خاطرات نوستالژیک من در مورد آن است. این یک نسخه live-action متقاعد کننده از شخصیت های واقعاً پوچ است ، نیازی به گفتن نیست که یک فیلم اکشن بسیار محکم – علی رغم این واقعیت که بسیاری از مجریان در زیر کوه های لاتکس کف دفن شده اند. مطمئناً سزاوار اعتبار بیش از آن است که برای آوردن قهرمانان کتاب های کمیک به جریان اصلی هالیوود دریافت می کند.

دستاورد آن در این زمینه به ویژه قابل توجه است زیرا این فیلم توسط استودیوی بزرگ هالیوود تولید نشده است. در حقیقت ، هر توزیع کننده بزرگی با فرض سقوط فیلم ، فیلم را رد کرد. (در نهایت توسط New Line Cinema منتشر شد که بعدا توسط تایم وارنر خریداری شد.) لاکپشت های نینجا با بودجه متوسط ​​13.5 میلیون دلاری – با تورم ، معادل 27.5 میلیون دلار در سال 2020 تولید شده است. (برای مقایسه ، live-action دیک تریسی هزینه تولید فیلم در همین تابستان 46 میلیون دلار بود.)

خلاصه اینکه فیلم ارزان ساخته شده است – اما به نظر نمی رسد. لاک پشت ها توسط جادوگران فروشگاه Jim Henson’s Creature Shop ساخته شده اند. کت و شلوارهای آنها از 15 قطعه بهم پیوسته توسط بازیگران پوشیده شده بود. حرکات صورت آنها از طریق کنترل از راه دور توسط عروسک گردان ها کنترل می شد در حالی که موتورها و گیرنده های حرکات صورت با زیرکی در داخل پوسته لاک پشت ها پنهان بودند.

لاک پشت های نینجا یکی از پیروزی های ناشناخته شرکت Jim Henson است. یک هفتگی سرگرمی مقاله ای از 1990 روند بسیار پیچیده ای را توصیف می کند که لازم است لاک پشت ها “متقاعد کننده” صحبت کنند:

برای هر لاک پشت ، یک جوی استیک چشم کار می کند ، یک دستگاه دستکش مانند فک ها را کار می کند و هدست های مجهز به سنسورهای نور مادون قرمز لب ها را کار می کنند و آنها را با دهان غول پیکر هماهنگ می کنند به طوری که به نظر می رسد در واقع گفتگوی بیش از حد را بیان می کنند. حسگرها اساساً می توانند بیان عروسک گردان را بخوانند و سپس آن را از طریق رادیو به ماسک لاک پشت انتقال دهند ، سپس آن را تقلید می کنند.

چهره های “عروسک گردانی” لاک پشت ها به همان اندازه که باورپذیر هستند ، ممکن است حرکات هنرهای رزمی آنها حتی چشمگیرتر باشد. Teenage Mutant لاک پشت های نینجا توسط Golden Harvest ، خانه اکشن هنگ کنگی در پشت بسیاری از بزرگترین فیلمهای بروس لی و جکی چان تولید شده است ، و آنها به وضوح دانش عملی اکشن را برای پروژه به ارمغان آوردند. لاک پشت ها مانند نینجا می جنگند ، نه آدمهایی که در لاستیک محصور شده اند. این صحنه ها با توجه به محدودیت های شرکت کنندگان فقط خوب نیستند. آنها تقریباً از هر فیلم بزرگ ابرقهرمانی برتر در 10 سال گذشته بهتر هستند. حرکات سیال و حداقل ویرایش ها را در این سکانس مشاهده کنید ، جایی که رافائل (با اجرای کن تروم) ارتش ارتش سربازان پا را از بین می برد:

مطلب پیشنهادی  "Supergirl" بعد از فصل 6 به پایان می رسد

واقعیت صریح است Teenage Mutant لاک پشت های نینجا برای مخاطبان بچه های کم بین ساخته شده است. آنها تا زمانی که میکل آنژ فریاد می کشد “Cowabunga!” از برخی نقطه نظرات. با این حال فیلم به طور قطعی است نه گرفتن پول نقد هکی. بدیهی است که با دقت و توجه ساخته شده است. به این نگاه طولانی نگاه کنید که برای اولین بار کریسمس لاک پشت ها ، خردکن (جیمز سایتو) را معرفی می کند. این کار با یک شلیک جرثقیل سقفی آغاز می شود که او و سایه بزرگ او را به یک سالن بزرگ دنبال می کند ، سپس به سمت پایین و فشار می آورد تا وقتی که او به سربازان پا خود می پردازد ، دوربین فقط بالای شانه او قرار دارد – همه بدون برش. این یک ضربه عالی عالی است.

وقتی مردم تاریخچه فیلم های کمیک بوک را می نویسند ، همیشه چند عنوان اصلی ظاهر می شود: اولین سوپرمن در سال 1978 ، تیم برتون بتمن کمی بیشتر از یک دهه بعد ، فاکس مردان ایکس یک دهه دیگر پس از آن این فیلم ها به عنوان نقطه عطفی در تصویر ابرقهرمانان روی صفحه مورد ستایش قرار می گیرند ، هرکدام فیلم ها را به تخیل بی بند و باری (و بودجه های نامحدود) که در رمان های گرافیکی دیده می شود نزدیک و نزدیک می کند.

در سال 1990 ، اکثر فیلم های مبتنی بر کمیک هنوز هم از هر فرصتی که می توانستند از مواد اصلی خود فرار می کردند. بیش از یک دهه از سام رائمی می گذرد مرد عنکبوتی اپرای چهار رنگ مارول را در آغوش گرفت. شش سال بعد از آن می گذرد تا مارول کتاب کمیک خود را با دنیای سینمایی آغاز کرد مرد آهنی در سکانس بالا ، می توانید کارگردان استیو بارون را ببینید که از زوایای اغراق آمیز دوربین و سایه های اکسپرسیونیستی استفاده می کند تا به لاکپشت های نینجاریشه های کتاب های کمیک خیلی قبل از مد بودن Teenage Mutant لاکپشت های نینجا نشان داد که حتی عجیب ترین شخصیت های کمیک – و لاک پشت ها به همان اندازه عجیب و غریب هستند – می توانند در صفحه نمایش بزرگ کار کنند. پس از آن ، آسمان حد بود.

همچنین ، سم راکول نقش کوچکی را به عنوان یک اراذل و اوباش بازی می کند که بسیار جدی اعلام می کند “ما به Shredder وفاداریم! ما خانواده هستیم! “

اگر این باعث نمی شود که بخواهید ببینید Teenage Mutant لاک پشت های نینجا، هیچ چیز

گالری – بهترین فیلم های کمیک بوک که از مارول یا دی سی نمی آیند: