دیدم منجمد برای اولین بار در 31 دسامبر 2013. من بسیاری از جزئیات شب را به یاد نمی آورم ، اما به وضوح من و همسرم وحشی شب سال نو من مشاهده را در حساب Letterboxd خود وارد کردم و این بررسی مختصر را ترک کردم:

کسی باید آدم برفی سخنگو را از این چیز ویرایش کند. این کار را بکنید ، و ممکن است واقعاً چیزی داشته باشیم.

این قسمت را به خاطر می آورم: من و همسرم ، هر دو از طرفداران قدیمی دیزنی ، به طور کلی لذت می بردیم منجمد. ما بلافاصله آهنگ های زیبا ، صدای درخشان Idina Menzel و Kristen Bell و انیمیشن رایانه ای با بافت بسیار خوب را تحسین کردیم.

و ما متنفر اولاف

ما نمی فهمیدیم که چرا یک فیلم به دو یار کمکی انسان دوستانه موج دار احتیاج دارد و Sven ، گوزن شمالی وفادار (و مهربانانه آرام) را ترجیح می دهد. ما غر می زدیم در حالی که این درام موسیقی شگفت آور شدید درباره خواهران و احساسات سرکوب شده آنها به ویترین یک آدم برفی زنده منزجر کننده تبدیل شده است که آرزو دارد آفتاب گرم تابستان را روی صورت یخ زده خود احساس کند. وقتی اولاف کمی به شومینه نزدیک شد و شروع به ذوب شدن کرد ، هیجان محسوسی را به یاد می آورم. به زودی ، ما فعالانه داشتیم ریشه مرگ او را می گرفتیم. “نگاهی عمیق به آتش ، اولاف. خودشه. نزدیک تر. نزدیک تر.

اولاف مثل همیشه زنده ماند. در پایان منجمد، ملکه السا غوغایی دائمی در اطراف اولاف ایجاد کرد تا بتواند از آفتاب و تابستان و همه چیز گرم لذت ببرد. در آن زمان ، اولاف به همان اندازه جدایی ناپذیر بود منجمد جهان به عنوان “بگذار بگذار”. او در اولین نقش اساسی داشت منجمد spinoff کوتاه ، “Frozen Fever” ، و حتی یک قسمت بزرگتر در قسمت بعدی ، “Olaf’s Frozen Adventure” ، که بقیه اعضای سریال را به حاشیه برد و او را در مرکز داستان یک سنت در مورد تعطیلات قرار داد. که در Frozen II ، من و همسرم به طور خلاصه آرزو کردیم که اولاف واقعاً درگذشت – حداقل برای چند دقیقه.

به جز این بار ، وقتی السا اولاف را به شکوه پر از حباب و یخ بازگرداند … من خفه شدم. صادقانه می توانم بگویم که وقتی او دوباره به یک فیلم کوتاه دیگر ، دیزنی + ، “Once Upon a Snowman” جدید بازگشت ، با دیدن او خیلی خوشحال شدم.

مسلماً ، تغییر ممکن است به اندازه خود اولاف با من ارتباط داشته باشد. در هفت سال از آن اولین بار منجمد در حال مشاهده ، دو دختر داشتم که متعاقباً من را در معرض حدود 14000 بازدید از جمع آوری شده قرار دادند منجمد جهان سینمایی. آنها لباس می پوشند و موسیقی متن فیلم ها را به عنوان نمایش های دو زن اجرا می کنند. (بگذارید به شما بگویم ، تفاوت های ظریف در “خود را نشان دهید” واقعاً شروع به ظهور می کند ، پس از شنیدن صدای جیغ زدن توسط یک جفت کودک نوپا کر و کر در هفته 45 بار).

بچه های من همه چیز و هر چیزی را دوست دارند منجمد، یعنی بچه های من عاشق اولاف هستند. جایی که من به عنوان مزخرفات او غر می زدم ، آنها خندیدند. وقتی در طول “در تابستان” از اتاق بیرون زدم ، آنها حتی بلندتر آواز می خواندند. آنها اسباب بازی اولاف ، لباس اولاف ، لباس خواب اولاف دارند. اولاف اولاف اولاف. همانطور که به نظر می رسد ، متنفر بودن از هر چیزی که این لذت کودکان را برای شما فراهم کند دشوار است. (باور کنید ، من سعی کردم.) دیدن اولاف از طریق چشم آنها باعث می شود که از قسمت های مثبت شخصیتی که نادیده گرفته ام قدردانی کنم: شیرینی و بی گناهی اجرای آوازی جاش گاد ؛ کمدی فیزیکی هوشمندانه اعضای بدن قطع شده Olaf.

مطلب پیشنهادی  RoboCop اکنون یک شخصیت "مورتال کامبت" است

هنوز هم ، اگر یک لحظه بتوانم رک و پوست کنده صحبت کنم: فرزندان من ذائقه وحشتناکی از فرهنگ پاپ دارند. من برخلاف میل خودم بسیاری از نمایش ها و فیلم های تلویزیونی را با آنها تماشا کرده ام و بیشتر آنها با مشاهده های متعدد بهتر نمی شوند. هیچ مقدار تکرار نمی تواند من را به یک تبدیل کند YooHoo به نجات استن تغییر عقیده من درباره اولاف استثنا است ، نه قاعده.

سو initial ظن اولیه من در مورد واژگونی اولاف – بخصوص از آنجا که بیشتر آن در قرنطینه ویروس کرونا رخ داده است – این است که من نوعی سندرم سینمایی استکهلم را تجربه می کردم. من ماه ها با همسرم ، دو فرزند و یک هیولای یخی حساس در 1000 فوت مربع گیر افتادم. در چنین شرایط شکننده عاطفی ، کاملاً طبیعی بود که من می توانم با اسیرکننده ناز و هویج خود را شناسایی کنم.

سپس فرزندانم سرانجام کار بی پایان خود را راحت کردند منجمد بازدیدها ، و پس از بازگشت گاه به گاه آنها ، متوجه شدم كه بخش اولاف از منجمد II به طور قابل توجهی نقش خود را در نسخه اصلی بهبود یافته است. آهنگ انفرادی وی ، “When I am Older” ساخته رابرت لوپز و کریستن اندرسون-لوپز ، تعداد کمی شوخ طبعانه در مورد چگونگی وجود بی رحمانه ما یک تجمع تصادفی از حوادث آشفته است ، و اینکه ما چگونه وانمود می کنیم همه چیز خوب است در حالی که جهان اطراف ما فرو می ریزد به عبارت دیگر ، این بهترین آهنگ در مورد زندگی در سال 2020 با اختلاف بسیار زیاد است:

گرچه هرگز به اندازه “وقتی من بزرگتر هستم” بسیار جذاب است ، “روزی یک آدم برفی” همچنان به مضامین خود ادامه می دهد. همچنین این یک نمایشگاه سرگرم کننده هشت دقیقه ای از کارهای مضحک Olaf است. این کوتاه در هنگام وقایع تنظیم می شود منجمد، و اولین لحظات هوشیاری اولاف را بعد از ایجاد او توسط السا در “بگذارید برود” نشان می دهد. به سبکی که به یاد می آورد روزنکرانتز و گیلدنسترن مرده اند، اولاف در پس زمینه صحنه های مختلف از منجمد، در حالی که به پرسش های عظیم وجودی در مورد هویت خود می پرداخت: چگونه یک آدم برفی می تواند زنده باشد؟ چرا او بینی ندارد؟ “من کی هستم؟”

بینندگانی مانند دختران من بر روی کارهای افتاده Olaf تمرکز خواهند کرد. والدین ممکن است واقعیت عمیق تری را تشخیص دهند. ملکه یخی را با قدرت های باورنکردنی ، شاهزاده خانم شجاعی که زندگی خود را بارها و بارها برای پادشاهی خود به خطر می اندازد ، یا یتیمی تیز و بزرگ را که توسط ترول هایی که یخ را در جنگل خرد می کنند ، فراموش کنید. جالبترین عضو این بازیگران گلف بال بیچاره ای است که دوستانش را دوست دارد ، واقعاً هیچ سرنخی از کارهایی که قرار است با زندگی اش انجام دهد ندارد و از یک بحران به بحران دیگر گلوله می زند. خواه بخواهیم اعتراف کنیم یا نه ، همه ما اولاف هستیم. و او ماست.

بنابراین در حالی که من کاملا انتظار دارم این هفته با ورود “Once Upon a Snowman” به Disney + ، جوک های زیادی در مورد Olaf بشنوم ، من خودم آنها را نخواهم ساخت. من احتمالاً حداقل یک بار دیگر با بچه هایم “یک بار روی یک آدم برفی” را دوباره تماشا می کنم. و با آن کاملاً خوب خواهم شد.

گالری – بهترین شلوارک متحرک موجود در دیزنی +: