اگرچه او به ندرت به عنوان یک مرد فیلم اکشن تصور می شود – دو اسکار و هفت نامزدی دیگر این کار را می کنند – دنزل واشنگتن یکی از رزومه های قوی فیلم های پلیسی و پلیسی را در 30 سال گذشته جمع آوری کرده است. او یکی از جوایز اسکار خود را برای دریافت کرد آموزش روز، و چندین فیلم جنایی دیگر او – دژاوو، درون انسان، و به ویژه شیطان با لباس آبی – رتبه بندی در میان بهترین های چند دهه گذشته حتی وقتی محصول نهایی در سمت شلوکیر باشد – شما اکولایزرs ، و شما فضیلتs – دنزل همیشه نشان داده می شود ، همیشه مواد را بالا می برد که بدون شک شایسته گرانشی است که می آورد.

مطمئناً این مورد است چیز های کوچک، که مقصد پاورقی در حرفه بزرگ واشنگتن در فیلم های ژانر است. با وجود عملکرد معمول او ، چیز های کوچک بیشتر یک درام خواب آور است که از بسیاری از فیلم های برتر در مورد خسارات بی رحمانه کار پلیس بازیافت می شود. واشنگتن در نقش جو دیکن ، کلانتری از یک شهر کوچک در کالیفرنیا بازی می کند ، جایی که او در مورد جنایاتی مانند اینکه “G” را در علامت نئون بالای Steakhouse محلی Black Angus تخریب کرد ، تحقیق می کند. هنگامی که به او ماموریت داده شد تا به لس آنجلس کار کند ، به نظر می رسد که دکه تمایلی ندارد.

ورود به L.A.P.D. ستاد ، روشن می شود که چرا سالها قبل از وقایع چیز های کوچک، دکه ستاره جوخه قتل L.A بود ، تا اینکه پرونده ای که نتوانست حل کند ، او را به هلاکت رساند و در نهایت برای کار و زندگی خانه اش هزینه کرد. او هنوز دوستانی دارد که به زور بازی می کنند ، به نظر می رسد که بیشتر آنها توسط جانبازان بازی می کنند سیم، از جمله کریس بائر به عنوان شریک قدیمی خود سال و مایکل هایت به عنوان پزشک قانونی.

در یک زمان بندی مناسب فیلم ، بازگشت دک به لس آنجلس مصادف است با جنایات جدیدی که توسط مردی که اساساً جانشین او در این نیرو شد ، گروهبان ، جیمی باکستر (رامی ملک) ، تحقیق شد. طولی نکشید که ، دکه گمان می کند که با پرونده قدیمی خود و پرونده جیمی ارتباطی وجود دارد و او با ارائه کمک و مشاوره خود ، دنبال جیمی می رود. به نظر می رسد جیمی از پلیس دمدمی مزاج شهر کوچک که در ایستگاه پرسه می زند ، احتیاط می کند تا اینکه غرایز Deke به ایجاد برخی سرنخ های جدید کمک می کند و یک مظنون احتمالی: یک تعمیرکار لوازم خانگی به نام آلبرت.

جارد لتو با آلبرت با موهای چرب ، ریش ضعیف ، پوست رنگ پریده ، صورت مترسک و چشمان فرورفته خود ، طوری بازی می کند که گویی کسی جرات کرده به نظر او از نظر جسمی از نظر انسانی غیر ممکن به نظر برسد. هنگامی که او وارد فیلم می شود ، چیز های کوچک محورهای دور از یک فیلم تحقیقاتی عمومی پلیس به چیزی نزدیک تر (حداقل در تئوری ، اگر نه در اعدام) به یک هیجان روانشناختی ، جایی که مظنون در حالی که سعی در جلب او دارد ، با پلیس اسباب بازی می کند.

مطلب پیشنهادی  آرمی چکش "عروسی تفنگ ساچمه ای" را در میان رسوایی شبکه های اجتماعی ترک می کند

فقط آنها همه اینها را به سختی امتحان نمی کنند و آلبرت ، به دلیل قیافه بسیار جدی خود و داشتن لبخندهای بی پایان به دکه و جیمی ، هرگز تهدید زیادی نمی کند. (دستور نوشیدنی او در یک بار: یک معبد شرلی … برای رفتن.) به نظر می رسد واشنگتن به خوبی از گذشته دکه دلگیر است ، اما نقش ملک – به عنوان یک مرد خانواده جوان که اساساً دکه است قبل از اینکه همه چیز را از دست بدهد – نیاز دارد که او به عنوان جیمی درعوض ، تقریباً در هر نقطه همان نت کارایی سرد و جدا شده را می زند. اگر پرونده در حال نابودی جیمی است ، ملک هرگز آن را نشان نمی دهد.

چیز های کوچک ناشی از نویسنده / کارگردان جان لی هنکوک است ، که در رزومه کاری او تجربه کمی در این ژانر خاص فراتر از فیلم قبلی او وجود دارد ، بزرگراه ها بیشتر کارهای هنکاک به عنوان کارگردان متعلق به دنیای بیوگرافی است: موسس، طرف کور، تازه کار، و صرفه جویی در آقای بانک. علی رغم خاستگاه داستانی آن ، چیز های کوچک کمی شبیه آن فیلم های دیگر هنکاک است: وظیفه شناس ، خوش تیپ ، جدی و کمی لوس. همچنین مملو از کلیشه است. آلبرت شوم حتی به جیمی می گوید که چقدر آنها خیلی متفاوت نیستند و به او می گوید که در یک زندگی دیگر آنها می توانند دوست باشند. در آن زمان ، تکان دهنده است که هیچ کس او را توپ شل نمی نامد و نشان و اسلحه خود را نمی خواهد.

در پایان، چیز های کوچک یک نسخه خواب آورتر را به یاد می آورد زندانیان – و ، به عنوان یک قاعده کلی ، نمایش های جنایت ناخوشایند نباید خواب آور باشد. این فیلم چه نویسندگی باشد ، چه برخی از بازی ها یا ترکیبی از هر دو ، هرگز احساس اضطراری پیدا نمی کند – نه در مورد پرونده اصلی ، نه در مورد مشاغل دو پلیس اصلی ، نه در مورد تلاش های آلبرت برای تضعیف و طفره رفتن از آنها. “این چیزهای کوچک است که شما را از هم جدا می کند. این چیزهای کوچکی است که شما را گرفتار می کند. “چندین بار در تحقیقات از جیمی به جیمی توضیح داد. بعضی از چیز های کوچکچیزهای کوچک ، مانند تفاوت های ظریف عملکرد واشنگتن ، برجسته است. این فیلم یادآوری می کند که چیزهای مهم نیز مهم هستند.

RATING: 4/1

گالری – همه فیلم های برادران وارنر که در سال 2021 وارد HBO Max می شوند: