هیچ بازیگری بیشتر از کلوریس لیچمن نامزد دریافت جایزه های امی نشده است. (لیچمن همچنین جولیا لوئیس-دریفوس را برای کسب بیشترین برنده جایزه امی در طول تاریخ با هشت بار بست) ، تلویزیون و کمدی. متأسفانه ، لیچمن روز سه شنبه در کالیفرنیا به دلایل طبیعی درگذشت. او 94 ساله بود.

لیچمن در سال 1926 در آیووا به دنیا آمد و در سال 1946 در مسابقه میس امریکا شرکت کرد و سپس تحصیلات خود را در رشته بازیگری در شهر نیویورک آغاز کرد. دشوار است که دقیقاً بگوییم او بیشتر به چه دلیل شناخته شده است. در حرفه ای که حدود 70 سال طول کشید ، او را با چیزهای زیادی می شناختند. برای برخی ، مطمئناً نقش او به عنوان م Maryمن خانه فیلیس خواهد بود نمایش ماری تایلر مور. پس از پنج فصل در نمایش (و دو جایزه امی) او سریال spinoff خودش را گرفت ، فیلیس، که به مدت دو فصل در PBS اجرا شد.

دیگران ممکن است ابتدا به کار او در پیتر بوگدانوویچ فکر کنند آخرین نمایش عکس. لیچمن برای بازی در نقش روت ، یک زن خانه دار میانسال افسرده که با یک پسر دبیرستانی محلی رابطه خود را آغاز می کند ، جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را در سال 1971 دریافت کرد.

مطلب پیشنهادی  D آن دهه هفتاد ستاره دنی ماسترسون را به تجاوز به عنف متهم کرد

یا ممکن است آنها لیچمن را به عنوان یکی از سلاح های مخفی در گروه های کارگردان مل بروکس تصور کنند. در حالی که او در اضطراب زیاد و تاریخ جهان: قسمت اول، مشهورترین نقش او در یک فیلم بروکس در نقش فراو بلوچر بود فرانکشتاین جوان. هر وقت کسی نام او را می گوید ، اسبی ناله می کند.

اما این به سختی سطح دهها فیلم و نمایش او را خراشیده می کند. لیست مختصری از موارد برجسته: بوچ کسیدی و بچه ساندنس، دیلینگر، قایق عشق، فیلم ماپت، حقایق زندگی ، تگزاسویل، سیمپسونها، Beverly Hillbillies، طولانی ترین حیاط، مالکوم در میانه، Beerfest، و در و در و در. او واقعاً یکی از افسانه های کمدی قرن بیستم بود.

گالری – بهترین نمایش های تلویزیونی سال 2020: