جای تعجب نیست که آرون سورکین عاشق درام های قانونی است. شخصیت های سورکین همیشه سخنگو هستند. درام های قانونی مانند فیلم های گلادیاتور هستند که اسلحه قهرمانان کلمات هستند و سالن دادگاه صحنه است. درگیری ها در این جهان ها به قدری خالص است – پیگرد قانونی در برابر دفاع ، خوب در برابر بد – به طوری که دیگر نیازی به چیزهایی مانند عاشقانه یا داستان های فرعی نیست (یا حتی جایی!). این همه در مورد مبارزه است. و کلمات

بسیاری از آخرین فیلم های Sorkin وجود دارد ، دادگاه شیکاگو 7. مثل تقریباً همه فیلمنامه های سالهای اخیر سورکین ، از جمله شبکه اجتماعی، توپ پول، استیو جابز، و بازی مولی، این یک داستان واقعی است عنوان خلاصه این است: محاکمه داغ 1969 هفت نفر (در ابتدا هشت) معترض ضد جنگ ویتنام که به جرم دامن زدن به شورش در اطراف کنوانسیون ملی دموکراتیک 1968 متهم بودند. در این مورد ، تاریخ از قبل مانند یک فیلم سورکین به نظر می رسد ، با گفتمان شدید در مورد اهمیت آزادی های قانون اساسی ، وکلای شجاع قدرت بی قید و بند دولت ایالات متحده را به چالش می کشند ، و یک قاضی با خنده نسبت به متهمان تعصب می کند که دستور داد یکی از آنها و در سالن دادگاه گنگ شد.

این قاضی جولیوس هافمن است که با بازی فرانک لانگلا بعنوان یک نسخه کمی شیطانی از اسکلت خود از لایو اکشن استادان جهان. مردی که او را ساکت می کند ، بنیانگذار حزب پلنگ سیاه ، بابی سیل (یحیی عبدالمتین دوم) است که کاملاً هیچ ارتباطی با شورش ها نداشت ، زیرا در برنامه ریزی اعتراضات در شیکاگو نقشی نداشته است. این مانع از این شد که قاضی هافمن بارها با Seale مخالفت کند ، ابتدا با رد به تعویق انداختن دادگاه علیرغم اینکه وکیل وی بیمار است ، و سپس با اجازه ندادن او خودش را به جای وکیل معرفی کند. و این قبل از او Seale را بسته و به زور ساکت کرد.

Langella و Abdul-Mateen فقط دو چهره از چهره های آشنا فیلم هستند. شیکاگو 7 بسیاری از بزرگترین ستارگان جنبش ضد جنگ در اواخر دهه 1960 را شامل می شود و سورکین نیز بر این اساس آنها را انتخاب کرده است. ساکا بارون کوهن و جرمی استرانگ در نقش رهبران یپی ، ابی هافمن و جری روبین بازی می کنند. ادی ردماین برنده اسکار ، تام هیدن از دانشجویان برای یک جامعه دموکراتیک است و مارک رایلنس وکیل مدافع آنها ، ویلیام کانستلر است. در طرف دیگر سالن دادگاه ، آنها با مخالفت ریچارد شولتز (جوزف گوردون-لویت) مواجه می شوند ، كه به عنوان یك دادستان معقول و منصفانه آمریكا به تصویب می رسد كه شیكاگو 7 بی گناه است اما دستورات مافوق خود را به ویژه ریچارد دنبال می كند. دادستان کل نیکسون ، جان میچل (جان دومن) ، که خواستار پیگرد شیکاگو 7 برای ارسال پیامی به لیبرال ها در مورد لزوم برقراری نظم و قانون است.

این یکی از بسیاری از موازات بین است دادگاه شیکاگو 71969 و 2020 که بینندگان فیلم را از Netflix تماشا می کنند. سورکین نکاتی را در ارتباط بین آن زمان و اکنون یافت و بر آنها تأکید کرد ، از جمله وزارت دادگستری که ظاهراً برای تسویه حساب به نمایندگی از رئیس جمهور ایالات متحده تلاش می کند ، حرکات معترضین جوان و متنوع را با یکدیگر تلاقی می دهد و بسیار مشکوک است. استفاده از زور از طرف پلیس (که حتی قبل از چرخاندن چوب های بیلی به سمت بچه های خیابان های شیکاگو ، نشان ها و شناسنامه های خود را حذف می کنند).

مطلب پیشنهادی  نگاهی بیندازید در "The Beatles: Get Back" از Peter Jackson

همه این شباهت ها در ابتدا وجود دارد دادگاه شیکاگو 7 یک خط تعلیق اضافه شده است. مخاطبان احتمالاً می دانند که چگونه دادگاه در سال 1969 به لرزه درآمده است ، اما اینکه چطور این مسائل در زمان خود ما حل می شوند ناشناخته است. آنها همچنین در خانه چکش خورده اند بنابراین سوركین با تمركز خاطر نشان كرد كه آنها سرانجام حواسشان را از درام پرت می كنند. گاهی اوقات ، به نظر می رسد این فیلم بیشتر به عنوان ایستادگی در برابر مشکلات مدرن به این شخصیت ها علاقه دارد تا انسانهایی که در یک موقعیت بسیار خطرناک گرفتار شده اند. و عشق سورکین به سخنرانی های بمب گذار در دادگاه برای او بسیار ضعیف عمل می کند دادگاه شیکاگو 7اوج ، که در آن یکی از متهمان کاری را بسیار غیراخلاقی و خنده آور انجام می دهد و شما را به س questionال می برد که آیا واقعاً در پرونده دادگاه واقعاً اتفاق افتاده است. (و ، در واقع ، اینطور نبود.) در آن لحظات دادگاه شیکاگو 7 به نظر می رسد نتفلیکس مدعی کسب اسکار کمتر از آن باشد که معلمان تاریخ دبیرستان فیلم های ساخته شده برای تلویزیون برای برنامه های تلویزیونی بیش از حد تعلیماتی در هفته بین فینال ها و فارغ التحصیلی ها بازی کنند.

آزمایشیقوی ترین مطالب در صحنه هایی وجود دارد که سورکین ویرایش را مرتب می کند و بین سالن دادگاه و اتفاقاتی که باعث محاکمه می شود چشمک می زند ، مقایسه شهادت با وقایع “واقعاً” به روشی که یادآور “حقایق” رقابتی است که از طریق سورکین برای شبکه اجتماعی. همچنین یک فیلم بسیار جالب به یاد ماندنی از مایکل کیتون وجود دارد که در اواخر فیلم به عنوان شاهد اصلی دفاع ظاهر می شود. عملکرد مسخره و قاطعانه او کافی است تا سرتان را از رویاهای همکاری بزرگتر بین او و سورکین پر کنید.

سوركین گام برداشتن و ساختار را به خوبی می فهمد ، گرچه مهارت های او در زمینه بینایی هنوز هم می تواند از برخی اصلاحات استفاده كند. (از این نظر ، سورکین مطابقت خوبی با نتفلیکس و تجربه تماشای خانه دارد.) با رفتن فیلمنامه های سورکین ، دادگاه شیکاگو 7 یک جامدادی است ، اگرچه در یک لیگ یک نفره نیست شبکه اجتماعی، جایی که گفتگوی آنی بلافاصله به یادآوری می شد ، شما از همان اولین مشاهده می دانستید که آن را برای ابدیت نقل می کنید. فریاد تجمع معترضین شیکاگو – “کل دنیا دارن نگاه میکنن!” – به اندازه کافی در شیکاگو 7 از طرف سورکین آرزو می کنم با توجه به تعداد مشترکان مشترک Netflix ، او دور از دسترس نخواهد بود.

رتبه بندی: 7/10

گالری – بهترین برچسب های فیلم در تاریخ: