دنیای ژیمناستیک نخبه و فیلم فرقه یکی از بزرگترین ستارگان خود را از دست داده است. International Gymnast Media گزارش می دهد که کورت توماس ، ژیمناست قهرمان جهان قهرمان فیلم محبوب سال 1985 شد بدنسازی ، روز جمعه درگذشت پس از آنکه در اواخر ماه مه دچار پارگی “شریان پایه ای در ساقه مغز” و سکته مغزی شدید شد. توماس فقط 64 سال داشت.

توماس یکی از بزرگترین ژیمناسترهای دوران خود بود. International Gymnast Media خلاصه ای از نکات برجسته حرفه ای خود را ارائه می دهد:

توماس که به دلیل مهارتهای اصلی و جسورانه اش ، از جمله “توماس فلر” در اسب پومیل ، و “توماس سالتو” در ورزش زمین شناخته شده بود ، در مسابقات جهانی 1978 و 1979 در مجموع هشت مدال جهانی ، سه طلا از آنها کسب کرد. . این در مسابقات جهانی 1978 در استراسبورگ فرانسه بود ، جایی که توماس از مهارت های امضایی خود در تمرینات کف استفاده کرد تا اولین مدال طلای قهرمانی جهان را برای برنامه ژیمناستیک مردان در ایالات متحده کسب کند.

با این حساب ، توماس می توانست در المپیک تابستانی 1980 مدال های بی شماری را کسب کند ، اما ایالات متحده برای اعتراض به جنگ اتحاد جماهیر شوروی و افغانستان ، بازی های برگزار شده در مسکو را تحریم کرد. توماس طرفدار خود را پیدا کرد – که باعث شد وی برای المپیک 1984 واجد شرایط نباشد. در عوض ، توماس پیشنهادی را برای حضور در ستارگان پذیرفت بدنسازی، یک هیجان انگیز کم اقدام بودجه از رابرت کلوز ، مدیر اژدها را وارد کنید.

توماس با بازی جاناتان کابوت ، ژیمناستیک بسیار ماهر و استخدام شده توسط دولت ایالات متحده برای شرکت در “بازی” ، یک مسابقه کشنده ای بود که در کشور مرموز (و بسیار داستانی) پارمستان برگزار شد. برنده شدن در این بازی می تواند در جنگ سرد به ایالات متحده قدرت دهد – و توضیح دهد که چه اتفاقی برای پدر کابوت افتاد ، جاسوسی که در اعماق قلمرو پارمستان از دست داد. کابوت آموزش هنرهای رزمی را دریافت می کند ، و آن را با استعدادهای ژیمناستیک خود تلفیق می کند ، در نتیجه صحنه های اکشن وجود دارد که دو رشته را به روش های سورئال ادغام می کند.

بدنسازیپوستر نوید “مهارت ژیمناستیک!” مخلوط با “کشتن کاراته” ، حتی اگر این دو مورد هستند که با هم مخلوط هستند بسیار دشوار است. ماجراهای کابوت در پارمستان او را به مکانهای عجیب و غریب مانند “دهکده Crazies” می برد ، که تا به نام خود زندگی می کند – ظاهرا هر کس در این شهر کاملاً مجنون است (شهردار چه کسی است؟ اقتصاد محلی چه چیزی را دوست دارد؟ این سؤالات پاسخ داده نمی شود.) مطمئناً معماری مجنون است؛ در مرکز شهر چاه بزرگی با دستگیره اسب پومل قرار دارد و به توماس این امکان را می دهد که مهارت های ژیمناستیک عالی خود را در حالی که به صورت دست و پنجه نرم و بی پروا هول می کند ، نشان دهد.

مطلب پیشنهادی  عجیب ترین کالاهای مارول شما می توانید همین حالا بخرید

در مصاحبه ای در سال 2015 ، توماس گفت كه آنها در ابتدا “سعی كردند انجام دهند [the famous pommel horse scene] بدون پومل »اما خیلی دردناک بود ، بنابراین دستگیره ها را برای تکمیل شیرین کاری اضافه کردند. وی همچنین خاطرنشان کرد که ساکنان دهکده Crazies “در واقع افراد دیوانه ای از پناهندگی مجنون محلی در یوگسلاوی بودند. ما برای وقت خودشان الکل و بوفه تهیه کردیم! ” همانطور که آن حکایات نشان می دهد ، بدنسازی دارای خصوصیات منحصر به فرد است که آن را کاملاً فراموش نشدنی می کند. و توماس خود یک ستاره بسیار دوست داشتنی بود ، و از آن به عنوان یک بازیگر قابل توجه ورزشکار یاد نمی کرد. او قبل از این فیلم هیچ تمرین ورزشی رزمی نداشته است ، و تقریباً همه مانع های خود را زخمی کرد.

فعالیت بازیگری توماس در اصل با پایان یافت بدنسازی توماس پس از گذراندن المپیک برای ABC و بازگشت به تلاش ، مدرسه ژیمناستیک خود را در فرانسیسکو ، تگزاس افتتاح کرد. در ضمن ، افسانه بدنسازی رشد کرد ، و این فیلم اکنون ادعا می کند یک لژیون از طرفداران پرشور – از جمله این نویسنده ، که عضو آن بوده است بدنسازی فرقه از وقتی که او آن را در “شب فیلم بد” با برخی از دوستان دبیرستانی بیش از 20 سال پیش کشف کرد.

این ضرورتاً محل اشتباه نبود بدنسازی، اما با گذشت سالها متوجه شدم که هیچ فیلمی که این همه لذت را برای بسیاری از مردم به ارمغان آورد ، نمی توان واقعاً “بد” طبقه بندی کرد. وقتی مردم می پرسند که آیا عشق من به آن است بدنسازی من همیشه به آنها اطمینان می دهم که اینطور نیست. به هر حال شاید بخواهید فیلم را توصیف کنید ، واقعاً یکی از فیلمهای مورد علاقه من است. من عاشق بدنسازی.

و من کورت توماس را دارم که از آن تشکر کنم. به معنای واقعی کلمه ، هیچ کس دیگری روی زمین نمی توانست این شخصیت را بازی کند. در همان مصاحبه از سال 2015 ، توماس گفت که او “از فرقه این فیلم بسیار آگاه است و آن را دوست دارد!” امیدوارم کورت توماس بداند که ما چقدر او را دوست داریم.

گالری – بهترین فیلمها درباره فیلمهایی که تاکنون ساخته شده اند: