همکلاسی های دبستان من مستعد ابتلا به هایپرگلوله بودند. سفرهای اتوبوس مدرسه به Defino Central در مارلبورو ، نیوجرسی پر از داستانهای وحشی شد که یاد گرفتم که با شک و تردید کامل رفتار کنم. تابلوی هوور از بازگشت به قسمت آینده II؟ اینها واقعی بودند ، بچه پایین بلوک اصرار داشت ، اما متل بعد از اینکه بچه ها به آنها صدمه دیدند ، آنها را از بازار بیرون کشید. سه مرد و یک کودک؟ اگر با دقت نگاه کنید یک روح در فیلم وجود دارد – یک روح واقعی. جنگ ستارگان سه گانه؟ در واقع این یک “سه جانبه” است و شش مورد دیگر هم بیرون آمده اند. (باشه ، بنابراین حتی یک سنجاب کور هر لحظه یک مهره پیدا می کند.)

سپس داستانهایی در مورد Action Park وجود داشت ، یک پارک آبی محلی که در دهه 1980 به طور مداوم در تلویزیون محلی در نیوجرسی تبلیغ می شد. به گفته یکی از بچه های محله من ، پارک اکشن یک دام مرگ واقعی بود. او قسم خورد که یك سرسره مخصوص آب با یك حلقه 360 درجه در پایین آن چنان كشنده بود كه پس از ضربه های مكرر بدن به طور دائم بسته شده بود. در آن زمان ، من توافق كردم و حرف زدم و مسخره كردم ، اما بی سر و صدا با خودم فكر كردم: “این بچه پر از تله است.”

سپس به پارک اکشن رفتم.

همانطور که در کاوش شده است پارک اکشن کلاس، یک فیلم مستند HBO Max بسیار خنده دار و گاه بسیار وحشتناک ، اکشن پارک در ورنون ، نیوجرسی مکان نادری بود که افسانه های شهری نه تنها واقعیت نداشتند بلکه آنها واقعیت را برملا می کردند. مردم انجام داد در پارک اکشن بمیرید. تعداد بیشماری صدمه دیده اند ، برخی به شدت. حتی سوارهای “ایمن” توسط کارکنان نوجوانان بی دلسوز ، کم هزینه ، مست و یا سنگسار تحت نظارت قرار گرفتند. این فیلم خاطرنشان می کند که در ارتفاع پارک ، آنقدر محبوب شد – و به همین دلیل مستعد تصادف – مجبور شد آمبولانس خود را بخرد و کارکنان خود را بخاطر داشته باشد ، زیرا سرویس های فوریت های پزشکی محلی وقت زیادی را صرف رانندگی قربانیان پارک در بیمارستان می کردند. هیچ کس در دسترس برای کمک به بقیه شهر نیست.

پارک اکشن کلاس، که عنوان خود را از یکی از نام های مستعار مکان دریافت می کند (“پارک کشش” یکی دیگر از محبوب ترین ها بود) ، تاریخچه سورئال و آرامشگاه توچال را شرح می دهد. این فیلم فیلم های آرشیوی و خانگی از پارک اکشن را با مصاحبه هایی با کارمندان سابق ، روزنامه نگاران و مهمانانی که تجربه را تحمل کرده اند ، تلفیق می کند. (معلوم می شود که برند طنز تاریک کمدین کریس گتارد وسیله نقلیه ایده آل برای توصیف سواری های منحرف شده پارک است ، مانند “اسلای آلپ” که مفهوم شیب اسکی را در تابستان از طریق یک میهمان نیمه بتونی پراکنده تقلید می کند. یکی از مدیران پارک اظهار داشت که “تعداد مشخصی از پارک های اکشن کم و بیش توسط افراد فاقد مدارک مهندسی در خانه طراحی شده بود – و من مطمئناً یکی از آنها بودم.” چشمان او با غرور می درخشد زیرا این سخنان فریب دهنده را بیان می کند.

برخی از شدیدترین جاذبه ها ، مانند حلقه معروف Cannonball که در بالا مشاهده می شود ، مستقیماً از ذهن صاحب و بنیانگذار پارک اکشن ، ژن مولووییل سرچشمه می گیرد ، که پس از یک دلیل ناکام در وال استریت به کارآفرینی روی آورد. وی پیست اسکی را در ورنون خریداری کرد و سپس به ایده پارک آبی که می توانست در خارج از فصل فعالیت کند ، اعتصاب کرد. اگر ویلی وانکا کارخانه شکلات سازی خود را می فروخت و برای شناسایی و مجازات کودکان بی پروا یک پارک موضوعی طراحی می کرد ، می توانست پارک اکشن احداث کند. پرتره نقاشی شده مولوویل در پارک اکشن کلاس – مردی که به طرز آشکارا و حتی با شکوه هر قانونی را نادیده گرفته ، هرگز عذرخواهی نکرده به اشتباه ، و از هر کسی که سلام سلامتی کرده باشد شکایت کرده است – برای مخاطبان مدرن که در طی چهار سال گذشته سیاست ملی را دنبال کرده اند ، بسیار مبهم و آشنا خواهد بود.

مطلب پیشنهادی  تریلر ‘Raya and the Last Dragon’: یک فیلم شاهزاده خانم از هنرهای رزمی

فرزند مولوییل اندی به عنوان سر صحبت در می آید پارک اکشن کلاس، با خوشحالی آشکار ، نقشه های وحشی پدر و پیاده روی های عجیب و غریبش را توصیف کرد. (انتخاب احمقانه ترین جاذبه کار دشوار است ، اما Go-Karts با حداکثر سرعت 60 مایل در ساعت که به طور مستقیم در کنار چادر بزرگ آبجو Oktoberfest واقع شده بود ، ممکن است این کیک را بگیرد). پارک اکشن کلاسساعت اول ، مصاحبه شوندگان با تنفس ، تعداد حیرت انگیز خطرات موجود در تقریباً هر گوشه پارک را توصیف می کنند. افراد بی سرنشین ، سواری را طراحی می کردند ، که در این مرحله توسط افراد بدون تجربه ساخته شده بودند ، که سپس کارهای دستی خود را روی کارمندان ناشناس پارک آزمایش می کردند ، که 100 دلار برای بازی خوکچه هندی در تفریحی مانند Aqua Skoot دریافت می کردند ، که سعی در تکرار فیزیک پرش از یک سنگ با بدن انسان (در عمل ، سواران تمایل داشتند که گیاهان را به جای آنکه طبق برنامه ریزی در آن حرکت کنند ، داخل استخر آکوآ Skoot قرار دهند.)

تعهد اکشن پارک برای هیجان و عدم علاقه کامل به امنیت به معنای این است که سخت خنده بسیاری از این مستند کار سختی نیست و کارگردانان کریس چارلز اسکات و ست پورز کار خوبی را برای گرفتن جوهره شهرت بزرگتر از پارک از طریق زندگی انجام می دهند. شهادت باورنکردنی از بازماندگان توچال. فیلمسازان می توانستند در آنجا متوقف شده و با یک دلخراش و دلهره دلگیر شوند. درعوض ، آنها عمیق تر می شوند و با خانواده ی مردی که در پارک اکشن درگذشت در حالی که نگاه گسترده ای به تأثیر مکان بر جامعه محلی و ساکنان داشتند ، مصاحبه می کنند. در حالی که من مطمئن نیستم که با تمام نتیجه گیری های آنها موافقم ، به خصوص روشی که آنها در حال حاضر نگرش پارک اکشن پارک را به عنوان شاهدی برای نوعی اختلال در جامعه گسترده تر از دهه 1980 نشان می دهند ، من این واقعیت را تحسین کردم که آنها از این کار خجالت نمی کشیدند. قسمت تاریک این داستان ، حتی اگر مخاطب این مستند شاید یک سبک تر از این مطالب را ترجیح دهد.

پارک اکشن در اواسط دهه 1990 تعطیل شد ، اما افسانه آن همچنان رو به رشد بود. در سال 2018 ، آن را به عنوان الهام بخش سست خدمت کرد نقطه عمل، یک کمدی جانی ناکسویل در مورد یک مرکز عجیب و غریب که پارک تفریحی DIY خود را باز می کند. هرچند که این فیلم سعی داشت با قرار دادن Knoxville به اصالت ، روح آنارشیک پارک واقعی را به تصویر بکشد جکاس-پارک های اکشن جایی بود که حقیقت در حقیقت غریب تر از داستان بود – و هیچ تقریب هالیوود نمی توانست این کار را عدالت کند. اکنون پارک اکشن کلاس مخفف همان سندی است که شایسته آن بود. مانند رفت و آمد مکرر که در آن اسیر می شود ، همه چیز در این فیلم سرگرم کننده است و بازی ها تا لحظه آسیب دیدگی جدی در بازی ها انجام می شود.

گالری – عکس های تبلیغاتی فیلم با شکوه با شکوه: