دستور پخت

نکات سیب زمینی سرخ کرده حرفه ای

سیب زمینی سرخ کرده معمولا  یکی از انواع پیش غذاها برای افراد است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که می توانیم در فسیت فود ها نیز به سراغ سیب زمینی سرخ کرده برویم که چگونه آشپز سیب زمینی را به خوبی سرخ کرده و در اختیار مشتری قرار می دهد.

در این مقاله نیز ما قصد داریم نکات سیب زمینی سرخ کرده را بررسی کنیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

چه نکاتی را در تهیه سیب زمینی سرخ کرده باید در نظر بگیریم؟

چه نکاتی را در تهیه سیب زمینی سرخ کرده باید در نظر بگیریم؟

تهیه خلال سیب زمینی

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که خلال های سیب زمینی باید به طور کامل یکدست باشند. این کار باعث می شود تا کلیه خلال های سیب زمینی ترد و سرخ شوند.

جوشاندن سیب زمینی

مورد بعدی این است که مقدار آبی که برای جوشیدن کلیه سیب زمینی ها نیاز است به طور کلی باید زیاد نیز باشد. این کار نیز باعث می شود تا وقتی که می خواهیم سیب زمینی ها را با آب جوش حرارت دهیم، مقدار آب بسیار کم نشود و باید به این امر نیز توجه داشته باشید.

پودر آویشن و پاپریکا

برای سرخ کردن سیب زمینی شما نیز می توانیم برای این که طعم خوبی به سیب زمینی ها بدهید از پودر آویشن و پاپریکا نیز استفاده کنید. اضافه کردن این موارد به سیب زمینی ها باعث خوشمزه شدن آن ها نیز خواهند شد.

حرارت ملایم

همچنین باید توجه کنید که تمامی سیب زمینی ها را باید با مقدار حرارت ملایم سرخ کنید. در این حالت کلیه سیب زمینی هایی که قصد سرخ کردن آنها را داریم نیز به صورت مغز پخت در خواهند آمد.  این امر نیز اهمیت بالایی دارد و توجه به آن نیز خالی از لطف نخواهد بود.

آب جوش

نکته دیگر این است که نباید بیشتر از مدت زمان ۲ دقیقه سیب زمینی را به طور کلی داخل آب جوش قرار دهید. این کار باعث از بین رفتن بافت سیب زمینی خواهد شد. این امر نیز مهم است.

۱۰ نکته مهم برای طبخ سیب زمینی سرخ کرده از دید سرآشپزان برتر جهان

10 نکته مهم برای طبخ سیب زمینی سرخ کرده
۱۰ نکته مهم برای طبخ سیب زمینی سرخ کرده

انتخاب نوع مناسب سیب زمینی:

 • سرآشپزان برتر تأکید دارند که انتخاب نوع مناسب سیب زمینی برای سرخ کردن بسیار حیاتی است. سیب زمینی‌های مناسب باید تازه، بدون عیوب، و با پوست صاف باشند.

آماده‌سازی دقیق:

 • در آماده‌سازی سیب زمینی برای سرخ کردن، برترین سرآشپزان به روش‌های دقیق برش و خلط سیب زمینی تأکید می‌کنند. برش‌ها باید یکنواخت و منظم باشند.

استفاده از روغن مناسب:

 • انتخاب روغن مناسب نقش کلیدی در حاصل کردن سیب زمینی سرخ کرده با بافت خوب دارد. روغن با دمای داغ و مناسب برای پخت بهترین نتیجه را خواهد داد.

رعایت دمای مناسب:

 • سرآشپزان با تأکید بر حفظ دمای مناسب روغن در حین سرخ کردن، به حاصل کردن سیب زمینی سرخ کرده با طعم و ترکیبات بهینه اشاره می‌کنند.

اضافه کردن نکات ادویه‌ای خاص:

 • افزودن ادویه‌های خاص به سیب زمینی می‌تواند طعم و ارتقای ذائقه را فراهم کند. سرآشپزان ماهر به تعادل مناسب میان ادویه‌ها تأکید می‌کنند.

تکنیک‌های خاص در سرخ کردن:

 • تکنیک‌های خاصی مانند دوباره خیساندن سیب زمینی پس از برش و یا استفاده از زیره گرم به عنوان نکات حرفه‌ای برای به دست آوردن خواص منحصر به فرد در سیب زمینی سرخ کرده پیشنهاد می‌شود.

رعایت زمان مرحله سرخ کردن:

 • زمان دقیق مراحل سرخ کردن نقش مهمی در حاصل کردن سیب زمینی با پوستی خوش‌رنگ و بافتی خوشمزه دارد.

کنترل میزان نمک:

 • کنترل میزان نمک به طور دقیق بر ارزش غذایی و طعم سیب زمینی سرخ کرده تأثیر می‌گذارد. مصرف نمک درست، یکی از اصول اساسی است.

رعایت بهداشت در پخت:

 • حفظ شرایط بهداشتی در فرآیند پخت سیب زمینی سرخ کرده از اهمیت بسزایی برخوردار است. استفاده از روغن تمیز و تجهیزات پخت بهداشتی از این قاعده به دست می‌آید.

ارائه خلاقانه:

 • سرآشپزان حرفه‌ای، ایده‌های خلاقانه برای ارائه سیب زمینی سرخ کرده مختلف و جذاب را ترویج می‌کنند. این امر به تنوع در تجربه‌های ذائقه افراد افزوده می‌شود.

با این نکات از سرآشپزان برتر، حالا می‌توانید سیب زمینی سرخ کرده‌ای فوق‌العاده در خانه خودتان پخته و لذت ببرید.

بررسی برخی نکات

حال برای سیب زمینی سرخ کرده ممکن است برخی افراد سوال داشته باشند که چرا در هنگام سرخ کردن با مشکلاتی مواجه می شوند که در ادامه به تمامی آن ها اشاره خواهیم داشت. شما نیز می توانید با ما در ادامه همراه باشید.

سیب سرخ کرده بافت نرم دارد، علت چیست؟

 • علت این مورد این است که شما باید قبل از سرخ کردن کلیه سیب زمینی ها را خیس کنید ولی این کار را انجام نداده اید.
 • مقدار روغنی که شما می خواهید استفاده کنید باید هنگام سرخ کردن به مقدار کافی داغ باشد. در صورتی که اینگونه نباشد بافت سیب زمینی شما به طور کامل نرم خواهد بود. این امر را نیز باید در هنگام پخت سیب زمینی در نظر بگیرید.
 • مورد آخر این است که شما یکبار سیب زمینی را سرخ می کند. سرخ کردن مکرر به ترد شدن آن می تواند کمک کند.
 • پس در صورتی که قبل از سرخ کردن سیب زمینی را خیس کنید، این امر می تواند بعد از سرخ کردن باعث ترد شدن سیب زمینی شود. این امر نیز مهم است.

بررسی نکات کلیدی در خصوص سیب زمینی سرخ کرده

بررسی نکات کلیدی در خصوص سیب زمینی سرخ کرده
بررسی نکات کلیدی در خصوص سیب زمینی سرخ کرده

سیب زمینی خشک

نکته اول این است که وقتی سیب زمینی بسیار خشک است، این امر به دلیل مقدار حرارت بسیار بالایی است در هنگام سرخ کردن از آن استفاده می شود.

ادویه ها

برای خوش طعم شدن سیب زمینی سرخ کرده می توانید از ادویه های بسیار خوش عطر استفاده کنید.

سیب زمینی فریزری

نتیجه گیری

توجه به نکات گفته شده  در واقع طعم کلی سیب زمینی را نیز به طور کامل عوض می کند. این امر نیز از اهمیت بالایی برای آشپزها برخوردار است. شما عزیزان می توانید اپلیکیشن آموزش آشپزی را مستقیما روی گوشی خود نصب کنید و از خدمات آن بهره مند شوید.

تهیه شده در :‌ سایت آشپزی  ۱TouchFood


منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا