اینترنت دوست دارد سالگرد یک محبوب را جشن بگیرد. با تحسین و بیش از اندکی نوستالژی در مورد یک موضوع دوست داشتنی فرهنگی در گذشته تأمل کنیم.

امروز آن نوع سالگرد نیست.

25 سال پیش امروز ، در 13 اکتبر 1995 ، انتشارات گسترده جدید هالیوود برگزار شد یشم، یک رمز و راز قتل عام از جن گیر کارگردان ویلیام فریدکین ، و نامه ی اسکارلت، اقتباسی آگاهانه از رمان کلاسیک به کارگردانی رولند جوفه. هر دو فیلم به طور خلاصه بمباران شده اند. آخر هفته ، فیلم شماره 1 در سینماها دیوید فینچر بود Se7en بعد از یک ماه آزاد شدن یشم به سختی وارد 5 جدول برتر جدول گیشه شد و تنها 4.2 میلیون دلار درآمد کسب کرد. نامه ی اسکارلت با 4.1 میلیون دلار # 6 بود. یشم و نامه ی اسکارلت فروش کلی 20.1 میلیون دلار در سینماهای ایالات متحده. نامه ی اسکارلت به تنهایی 46 میلیون دلار هزینه شده است. ناکامی های همزمان آنها نکته جالبی را در تاریخ فیلم رقم می زند. یکی از آخرین دفعاتی که هالیوود با یک رابطه جنسی روبرو شد و نه یک مسئولیت.

در سالهای قبل از 13 اکتبر 1995 ، لیست سالانه بزرگترین فیلمهای آمریکایی یکی پس از دیگری هیجان انگیز اروتیک را شامل می شد. در سال 1987 ، جاذبه مهلک تنها سومین موفقیت بزرگ سال بود پلیس بورلی هیلز II و جوخه ترکیبی از رابطه جنسی غیرقانونی (اما نه خیلی غیرمجاز!) و ملودرام قلابی مقاومت ناپذیر برای مخاطبان و بسیاری از منتقدان بود. این شش جایزه اسکار در بالای کار مالی قابل توجه خود به پایان رسید. به طور خلاصه ، استودیوهای هالیوود در حال ساخت تریلرهای وابسته به عشق شهوانی بودند: خواب با دشمن، غریزه اولیه، خلال، افشای اطلاعات و بسیاری موارد دیگر – برای گفتن هیچ چیز از چیزهای بی شماری که مستقیماً از طریق ویدیو ساخته شده و توسط استقلالی ها ساخته شده است.

در تمام اوایل دهه 90 ، این یک فرمول برنده فیلم بود: ستاره های مشهور سینما در حالت های مختلف (اما نه چندان متنوع!) در لباس پوشیدن ، در داستان های اغوا و خشونت. حتی در فیلم هایی که کاملاً منطبق با تعریف “هیجان انگیز وابسته به عشق شهوانی” نبودند ، رابطه جنسی و برهنگی در اکران فیلم ها بسیار بیشتر از امروز بود. همانطور که حقیقت گرایی تبلیغاتی قدیمی می رود ، “رابطه جنسی می فروشد”. و برای مدتی هالیوود دست به فروش می زد زیاد از آن

یک کارت عنوان سرگرم کننده و دقیق از “The Scarlet Letter” / Hollywood Pictures

حتی قبل از آخر هفته سرنوشت ساز 1995 ، نشانه هایی از تغییر اوضاع در هالیوود وجود داشت. با افزایش منظم بودن ، فیلم برتر هر ساله دنباله ای بود. نابودگر 2: روز داوری در سال 1991 ، بتمن برمی گردد در سال 1992. هر ساله در جدول گیشه آفیس فیلم های بیشتری ارائه می شد ، مانند سلاح کشنده 3، خانه تنها 2، فلینستونز، و با انتقام سخت بمیر. و فقط این نبود که این فیلم ها دنباله دار بودند: آنها عناوین با بودجه بزرگی بودند که بیشتر مردم آمریکا – از جمله کودکان – را هدف قرار می دادند. خواستگاری از این نوع مخاطبان گسترده به معنای از بین بردن رابطه جنسی است که فقط چند سال قبل شیوع یافته بود.

هنوز سال 1995 این توانایی را داشت که هالیوود را در جهت مخالف سوق دهد. حدود یک ماه قبل یشم و نامه ی اسکارلت یونایتد آرتیست در سینماها افتتاح شد دختران نشان می دهد، شاید بالاترین مشخصات NC-17 از یک استودیوی بزرگ ، چه در آن زمان و چه در حال حاضر. این از تیم خلاق پشت سر آمده است غریزه اولیه – کارگردان پاول ورهوون و نویسنده جو اوسترهاس – حتی با رابطه جنسی صریح تر از آنچه هیجان انگیز اروتیک قبلی آنها از آن دور بود. دختران نشان می دهد عملکرد بهتر از یشم و اسکارلت نامه، اما نه زیاد این در مقایسه با فقط 20 میلیون دلار درآمد کسب کرد غریزه اولیهسه سال قبل 117 میلیون دلار بوده است ، اما همه احتمال اینکه NC-17 بتواند از نظر اقتصادی برای فیلمسازان بزرگسال مقرون به صرفه باشد ، محکوم است. چند هفته بعد ، فاجعه دوقلو از یشم و نامه ی اسکارلت به مهر و موم تریلرهای وابسته به عشق شهوانی دارای درجه R نیز کمک کرد.

از این جفت ، نامه ی اسکارلت خیلی بدتر است کارت تیتر در اعتبارات باز اعلام می کند که “آزادانه از رمان ناتانیل هاثورن اقتباس شده است” و پسر ، همیشه. در حالی که از طرح کلی Hawthorne’s پیروی می کند اسکارلت نامه، با Puritan Hester Prynne به دلیل به دنیا آوردن فرزند خارج از ازدواج ، مورد توهین و تحقیر قرار گرفت ، تأکید رمان بر گناه و شرم بیشتر وجود ندارد. به جای آنها ، چندین صحنه جنسیتی نرم و نرم شامل پرین (دمی مور) و معشوق مخفی او ، احترام آرتور دیمدسدیل (گری اولدمن ، انتخاب عجیب و غریب برای یک شی جنسی سوخته) وجود دارد.

مطلب پیشنهادی  جهانی اورلاندو برنامه بازگشایی پارک های تم را اعلام کرد

رمان هاثورن پس از ماجرای دیمزددال و هستر آغاز می شود. این فیلم به طور گسترده ای بر اولین برخوردهای آنها با بارداری متمرکز است. هستر در ابتدا جاسوسی می کند در حالی که لاغر در دریاچه ای نزدیک خانه اش فرو می رود. سپس هستر هنگام تفکر در مورد گری اولدمن برهنه و پرهوش ، از حمام نفسانی لذت می برد. بعداً ، آنها اشتیاق خود را بر روی تپه ای از لوبیا (و نه استعاره) کامل می کنند در حالی که دختر کنیز هستر با دید فضولی آنها را جاسوسی می کرد. به طور کلی ، کل بسته های کلاسیک ادبی کمتر از راه اندازی مجدد Puritanical است خاطرات کفش قرمز. (فکر می کنم این دلیل قرمز بودن کفش باشد.) بعد از صحنه های جنسی ، رابرت دووال به عنوان راجر شوهر دیرباز هستر ظاهر می شود و او یکی از نمایش های وحشتناک را ارائه می دهد (و از یکی از لهجه های وحشتناک تر استفاده می کند) من تا به حال از یک بازیگر واقعا عالی دیده ام.

یشم مطمئناً هیچ شاهکاری نیست ، اگرچه تقریباً به نظر می رسد یکی کنار آن باشد نامه ی اسکارلت. نوشته شده بود ، مانند غریزه اولیه و دختران نشان می دهد، توسط جو استرها ، و حاوی غلظت بالایی از نرم و صاف کردن او است که اوایل دهه 90 به برند شخصی خود تبدیل شده بود. (همانطور که داستان می رود ، Esterter 2 میلیون دلار برای نوشتن دریافت کرده است دختران نشان می دهد بر اساس چند یادداشت که او روی یک دستمال نوشته بود.) این داستان بی معنی با یک فروشنده هنری مرده آغاز می شود ، که ممکن است با یک زن مرموز فقط به نام “جید” رابطه داشته باشد. دستیار دادستان منطقه سانفرانسیسکو ، دیوید کورلی (دیوید کاروسو) تحقیق می کند ، و شروع به مشکوک شدن به یک شعله سابق ، ترینا (آخرین اغوالیندا فیورنتینو) می تواند قاتل و جید باشد. مسائل پیچیده ، ترینا اکنون با بهترین دوست دیوید ، وکیل مدافع مت گاوین (Chazz Palminteri) ازدواج کرده است.

غریزه های مبهم Eszterhas با جهت اطمینان ویلیام فریدکین ، که چندین دنباله تعقیب و گریز وحشی و سرگرم کننده را از طریق خیابان های سانفرانسیسکو ارائه می دهد ، کمی معتدل می شود.

یشم در سال 1995 بررسی های وحشتناکی داشت. شاید بخشی از آنچه امروزه قابل قبول به نظر می رسد این باشد که تهیه یک تریلر وابسته به عشق شهوانی شایسته در حال حاضر در مقایسه با میزان معمول بودن 25 سال پیش ، بسیار نادر است. (همچنین به شما کمک می کند تا فقط 85 دقیقه در مقایسه با کار کند اسکارلت نامه 135 دقیقه این احساس بیشتر مانند 315 دارد.) لزوماً ارزش جستجوی آن را ندارد ، اما نوعی فیلم است که روزی روزگاری ساعت 10 شب با کابل پرداخت برخورد می کردید و به اندازه کافی مشغول نشستن بودید. از طریق کل چیز

در طی چند سال ، درام جنسی و بزرگسالان تقریباً به طور کامل از فیلم به تلویزیون کابلی مهاجرت کرده بود ، جایی که همچنان مهم باقی می ماند در حالی که استودیوهای بزرگ در ادامه و حق امتیاز خود دو برابر می شوند. در اوایل دهه 2000 ، انتشار تریلرهای جدید وابسته به عشق شهوانی تقریباً به چیزی نرسید. موارد استثنایی ، مانند 50 سایه خاکستری این فیلم ها فقط به این دلیل اتفاق افتاده اند که از قبل در قالب کتاب پرفروش بوده اند و مخاطبان زیادی در آن ساخته شده اند ، اما همه آنها وضعیت فیلم های پرفروش را تضمین می کنند.

این بی انصافی است که همه مسئولیت فیلم های 13 اکتبر 1995 را به خاطر کشتن هیجانی وابسته به عشق شهوانی یا پایان دادن به رابطه جنسی در سینما به گردن ما بیندازیم. اما با تماشای فیلم های منتشر شده در سال های بعد ، این اساساً آخرین لحظه ای بود که هرکسی در هالیوود معتقد بود به اندازه کافی مخاطب برای براقیت براق وجود دارد تا بتواند دو نسخه متفاوت از آن را در یک آخر هفته منتشر کند. این که آیا بینندگان به سادگی از فرمول خسته شده اند ، آیا مدیران استودیو متوجه شده اند که می توانند برای تهیه غذا برای مخاطبان بزرگتر خانواده ، درآمد بیشتری نسبت به فروش رابطه جنسی به بزرگسالان داشته باشند ، یا اینکه اینترنت تماشای تصاویر افراد برهنه بدون بدون هیچ زحمتی برای گوش دادن به صحبت های رابرت دووال که با لهجه تمسخرآمیز پوریتان صحبت می کند ، این لحظه ای بود که هالیوود شروع به کنار گذاشتن این مخاطبان کرد.

گالری – بهترین فیلم های سال ، 30 سال پیش: