“نام من مایکل جردن است ، من با” Bulls “از 84 به “98” بازی کردم. “

این کلمات باز است آخرین رقص، مجموعه مستند جدید ده بخشی ESPN درباره مایکل جردن و شیکاگو بولز است. حتی مفهوم جردن که خودش را در دوربین معرفی می کند پوچ است. مایکل جردن شماره پیراهن معروف است زبان او مشهور است. حکفش معروف است (نام او در این مرحله تقریباً مترادف با یک کفش است.) شبح او هنگام پرش در هوا مشهور است. حتی 17 سال از حرفه بازی خود در NBA جدا شد ، بسیاری از مردم کره زمین از مایکل جردن مشهور نیستند. و اینجا اردن در سال 2020 است آخرین رقص، هنوز هم به همان روشی که 25 سال پیش در نخست وزیر حیرت انگیز خود داشت ، به نظر می رسد. اگر تاکنون کسی نیازی به معرفی نداشته باشد ، این فرد است.

انتخاب معرفی اردن با حس شوخ طبعی که گاهاً در همه جا بوجود می آید صحبت می کند آخرین رقص. در یک مقطع ، باراک اوباما در فیلم ظاهر می شود تا تأثیر اردن در شیکاگو را هنگام ورود برای اولین بار در اواسط دهه 1980 به این شهر توصیف کند. رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در کارت عنوان روی صفحه نمایش به عنوان “باراک اوباما ، مقیم سابق شیکاگو” توصیف شده است. وقتی بیل کلینتون در مورد صحبت کردن در مورد یک اسکاتپی پیپن جوان صحبت کرد ، به او نامیده می شود “فرماندار پیشین آرکانزاس” در یک صحنه خاطره انگیز اولیه ، دلورس مادر جردن نامه ای را می خواند که ام جی جی او را در حالی که در کالج بود ، برایش نوشت ، التماس می کند که برای او پول و تمبر بفرستد – و سپس کارگردان جیسون ههیر در حال جردن 57 ساله در حال پخش است که فیلم را در iPad ، به لذت آشکار او. Wداستان زندگی کلی که توسط جردن ، هم تیمی هایش و دیگران در سازمان شیکاگو بولز گفته شد به همان اندازه جدی و مهم بود که هنگام زندگی در آن زندگی می کرد ،او سال های مداخله بسیاری از احساسات و رقابت های صدمه دیده را تحریک کرده است و تقریباً به همه افراد درگیر اجازه داده است تا با احساس جمعی تفریحی فراموش شده ، به اوج خود بیایند و پایین بیایند.

فلاش بک ها به خوبی ساختار یافته بیننده را در کل زندگی و حرفه اردن به خود اختصاص می دهند – و قسمت های بعدی تمرکز را برای نگاه به سایر اعضای اصلی گاو نرهای بزرگ دهه 90 گسترش می دهند – اما آخرین رقصاصل سازماندهی سفر تیم بولز 1997-1997 است. این گروه در هفت سال از پنجمین دوره مسابقات NBA حق رای دادن خارج شد ، اما هنوز هم با سختی های زیادی روبرو شد. یکی از ستارگان آن ، اسکات پیپن ، جبران خسارت جانی شد و برای ترمیم جراحی و احیای یک جراحت ناخوشایند ، تصمیم به نشستن قسمت اول فصل گرفت. در همین حال ، مدیر کل جری کراوز با وجود ادامه موفقیت در این تیم می خواهد تیم را تجزیه کند. او می خواهد با نشان دادن مربی فیل جکسون در را شروع کند.

سرانجام ، جری رینسدورف ، مالک بولز ، جكسون را متقاعد كرد كه بماند – اما كراوس تصریح كرد كه این سال آخر سال جكسون خواهد بود به عنوان مربی گاو بدون توجه به آنچه. جکسون ، که هر فصل با گاو نرها موضوعی را ارائه می داد ، پس از آن ، “آخرین رقص” را به نام “98 -97 -97 “لقب داد. آیا اردن و بولز می توانند آخرین بار برنده همه اینها شوند؟

مطلب پیشنهادی  نقد و بررسی "Borat متعاقب آن Moviefilm": بورات بیشتر؟ موفقیت بزرگ.

آخرین رقص سرانجام داستان بولز و اردن را در طی ده قسمت ساعتی پخش می کند. سه مورد اول که من تماشا کردم همه فوق العاده است. گاوهای ’98 -98 اجازه دسترسی نامحدود به یک خدمه دوربین را دادند و این فیلم ستون فقرات فیلم ههیر را تشکیل می دهد. نگاه های جالبی در مورد جردن ، جکسون ، پیپن ، دنیس رودمن و سایرین وجود دارد که با رسانه ها سر و کار دارند ، سوت های تبلیغاتی و فشارهای زندگی NBA در دادگاه و خارج از خانه. و در حال حاضر با بسیاری از روزنامه نگاران ، بازیکنان ، مربیان ، مدیران لیگ و مورخان مصاحبه فراوان انجام می شود. این شروع خوبی است که باعث می شود امیدوارم وقتی همه چیز گفته و تمام شود ، امیدوارم آخرین رقص از زمان ESPN کاملترین مستند ورزشی در نظر گرفته خواهد شد O.J: ساخته شده در آمریکا.

اگرچه ههیر همچنین زندگی بول های دیگر را نیز مورد بررسی قرار می دهد ، اما اردن هرگز خیلی از آن فاصله ندارد آخرین رقصمرکز مصاحبه های او همه در این اتاق های نشیمن غار پر از نور انجام می شود که باید تصور کنم در خانه او (یا خانه های) است. ابعاد بسیار زیاد این فضاها باعث می شود صدای جردن جردن کمی صدا بشود ، با صدای او در اتاق و در تمام فیلم های قدیمی گاوهای ’98 تندرست. عمدی یا نه ، تأثیر جالبی در فیلم دارد و به اردن حتی بزرگتر از زندگی – و تقریباً خداپسندانه – می دهد روی صفحه نمایش. فیلم های گسترده آرشیوی اردن در اقدام با ضربات یک شات غیرممکن پس از دیگری هیچ کاری برای کاهش این تصور انجام نمی دهد.

در آن کلیپ های قدیمی ، اردن باعث نمی شود بسکتبال به راحتی به نظر برسد. او نگاهش کرد بدون دردسر. اما بقیه آخرین رقص کاملاً واضح نشان می دهد که علیرغم استعدادهای خارق العاده طبیعی ، مهمترین هدیه اردن اخلاق کاری وی بود. او تمرین ، مطالعه ، آموزش و آموختن بدون توقف را انجام داد و همان شدت را از همه اطرافیانش خواست. او برای پیروزی هر کاری را که باید انجام دهد انجام داد. همانطور که یکی از مربیان سابق می گوید ، مایکل جردن تنها بازیکنی است که می تواند آن را روشن یا خاموش کند. و او هرگز این کار را خاموش نکرد. ”

این پیام که کار سخت آن را می پردازد در حال حاضر یک پیام بسیار با ارزش است. (بنابراین امتناع اردن از ترک تحت هر شرایطی و تعهد وی به برتری تیمی و احساس مسئولیت شخصی وی.) مهمتر از همه ، ماتقریباً در هر ورزش حرفه ای روی کره زمین – به همراه کل صنعت فیلم سازی تئاتر – که در حال حاضر تعطیل است ، یک فیلم بسکتبال که این چیز خوب است (به ذکر این طولانی نیست) خدادادی است.

آخرین نمایش رقص این یکشنبه ، 19 آوریل در ESPN در ساعت 9:00. قسمت های جدید هر یکشنبه شب دنبال می شوند.

گالری – DVD و Blu-ray هایی که هنوز هم ارزشمند هستند: