جذابیت اصلی فیلم های تعویض بدن ساده است: تماشای مردم – به ویژه افراد مشهور با حضور قابل تشخیص روی صفحه – سرگرم کننده است و نقش هایی را بازی می کنند که به هیچ وجه نمی توانستند بازی کنند. مکانیک چگونگی وقوع آن تغییرات واقعاً چندان مهم نیست. (صفحه ویکی پدیا برای تعویض بدن در فرهنگ عامه لیستی از روش های این تغییرات را ارائه می دهد که شامل “صاعقه زده” ، “نوشیدن معجون” ، “اسپرسوی جادویی” و “یک پیام متنی”) مهم بازیگران هستند درگیر و چقدر آنها از حقه بازی مبادله می کنند و این فرصتی برای آزاد کردن صفحه نمایش است.

در همین راستا ، کمدی جدید ترسناک body-swap دمدمی مزاجی یک موفقیت آشکار است. باز هم ، دلیل اینکه یک قاتل سریالی نابسامان (وینس وان) و یک دختر دبیرستانی شیرین (کاترین نیوتن) بدن عوض می کنند پوچ است. بسیاری از طرح ها کرایه استاندارد ترسناک نوجوانان است. اما واگن و نیوتن هر دو از فرصت بازی در نقش های یکدیگر لذت می برند و حتی کمی خنده و ترس را بهم می زنند.

نیوتن در ابتدا در نقش Millie ، بچه دبیرستانی با مشغله های معمولی بچه دبیرستانی مانند له (Uriah Shelton’s Booker) و قلدرها بازی می کند. یک شب او توسط Blissfield Butcher (Vaughn) ، افسانه شهری محلی که بسیار واقعی ظاهر شد ، مورد حمله قرار گرفت. او او را با یک چاقوی عرفانی به نام “La Dola” خاردار می کند که به نوعی هوشیاری میلی را در بدن قصاب می چسباند و بالعکس. وقتی قصاب صبح روز بعد از خواب بیدار شد ، خود را در تخت ملی ، در بدن میلی ، در محاصره او دید Pitch Perfect 2 پوسترها و خانواده دوست داشتنی اش ، از جمله مادر بیوه او (کیتی فینرمن) و خواهر افسر پلیس (دانا دوروری).

وون نقش پررنگ تر این دو را دارد ، زیرا او می تواند از یک قاتل دسته جمعی به یک نوجوان آزار دهنده تبدیل شود. اما نیوتن در واقع عملکرد قویتری را به نمایش می گذارد ، هم به عنوان Millie واقعی و هم بعنوان The-Butcher-as-Millie ، زیرا او کاملاً الگوهای گفتاری و زبان بدن خود را تغییر می دهد ، و قربانیان خود را مانند یک شیر آماده حمله می کند. این واقعاً تحولی است که بدون هیچگونه آرایش مصنوعی یا جلوه های ویژه انجام می شود. هنگامی که او قصاب می شود ، و شروع به برخورد با افرادی می کند که زندگی میلی را بدبخت می کنند (از جمله یک معلم بی رحمانه مغازه با بازی Ferris Bueller’s Day Offآلن راک در یک تکان دادن سرگرم کننده به تاریخ فیلم های نوجوانان) ، نیوتن از نظر قانونی ترسناک است.

مطلب پیشنهادی  فیلم «جهش های جدید با تأخیر طولانی» تاریخ انتشار جدید (دیگری) دارد

تصور اینکه وون در نقش یک دختر نوجوان وحشت زده بازی می کند در حالی که هنوز مانند یک مرد میانسال و بزرگ به نظر می رسد (Vaugh 6’5 “است) دقیقاً همانقدر سرگرم کننده است که به نظر می رسد. بیش از احترام گذاشتن به شخصیت میلی که نیوتن در آن تاسیس می کند ، به خنده دار بودن متمایل شود دمدمی مزاجیصحنه های اولیه مسلماً ، او تا آن لحظه به بدن یک شرور فیلم شنیع رها شده است ، اما Millie Vaughn’s Millie بسیار دخترانه و دلگیر از نیوتن است. گاهی اوقات ، او بخاطر یک خنده راحت ، بیش از حد فراتر می رود.

از طرف دیگر ، وان با توجه به عمیق شدن روابطش با “میلی” ، به صحنه های خود با خانواده میلی که از مرگ اخیر پدرش دلهره دارند ، و صحنه های او با بوکر یک شیرینی و حساسیت شگفت آور را به ارمغان می آورد. اگر این واقعیت نباشد تعجب آور است دمدمی مزاجی توسط کریستوفر لندون کارگردانی شد ، که قبلاً ساخته شده بود روز مرگ مبارک و روز مرگ مبارک 2U، دو کمدی ترسناک با مقدماتی با مفهوم بالا که توانستند هیجان ژانر را با کنجکاوی واقعی در مورد زندگی احساسی شخصیت هایشان متعادل کنند. کارهای اخیر لندون کاملاً مفهوم عالی است – روز مرگ مبارک بود روز Groundhog به عنوان یک فیلم ترسناک ، دمدمی مزاجی است جمعه دمدمی مزاجی به عنوان یک برنده – اما آنها نیستند فقط مفاهیم عالی لندون می داند که چگونه ایده ای را که به نظر می رسد ، بگیرد روی کاغذ خوب است و آن را به یک تجربه کاملاً راضی کننده تبدیل می کند. (او همچنین با رنگ خوب است ، مانند دمدمی مزاجیتوالی چشم نواز در یک بازی سیاه و سفید تنظیم شده است.)

مواقعی بود که آرزو می کردم دمدمی مزاجی کمی جسورتر و شگفت آورتر بود هنوز هم ، این یک ویترین سرگرم کننده برای Vaughn و Newton است ، و یک ورودی کاملاً مناسب در canon-swap canon دارد. به عبارت دیگر ، دقیقاً همان چیزی است که شما فکر می کنید ، از داخل و خارج است.

رتبه بندی: 7/10

گالری – هر شنبه شب زنده فیلم ، رتبه بندی از بدترین به بهترین: